Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - august 2020

Telefonický oznam od občana, že pred svojím domom odchytil voľne pobehujúceho psa. Pes bol následne hliadkou MsP prevzatý  a podľa čipu bol zistený majiteľ psa, ktorému bol pes odovzdaný. Vec riešená ako priestupok.

Telefonický oznam od občana, že na Ul. Pšurnovická pri chatovej oblasti sa pohybuje pes, ktorý vrčí a šteká na okoloidúcich. Hliadka MsP okamžite oznam preverila. Psa sa nepodarilo odchytiť, vzhľadom k tomu, že bol zúrivý. Jednalo sa o psa rasy Bulmastif. Psa sa hliadke MsP podarilo zahnať aj za pomoci oznamovateľa pred dom, odkiaľ pes ušiel. Bol vyrozumený majiteľ psa, ktorý sa nachádzal mimo bydliska. Hliadka  MsP na mieste zotrvala do príchodu majiteľa psa a zabezpečovala aby pes nikoho nepohrýzol. Vec riešená ako priestupok.

Telefonický oznam /anonym/, že v areáli školy na Ul. Mieru sa nachádzajú osoby, ktoré robia hluk. V areáli školy sa nachádzalo sedem osôb, ktoré boli upozornené, aby sa v areáli nezdržiavali a následne boli z miesta vykázané preč.

Telefonický oznam od občianky prímestskej časti Bytče, že jej sused hrubo nadal jej dcére, ktorá autom prechádzala po ulici. Menovanej sa mal taktiež vyhrážať aj  zabitím, čo potvrdila aj matka menovanej. Táto ďalej uviedla, že spory so susedom mali už viackrát a na miesto boli v minulosti privolaní aj príslušníci PZ SR. Hliadka MsP Bytča  poučila dcéru oznamovateľky podať na suseda oznámenie na PZ SR, nakoľko sa jej sused mal vyhrážať zabitím.

Pri hliadkovaní prímestskej časti Hrabové bolo zistené, že pod diaľničným mostom sa nachádzajú tri osoby, ktoré striekajú grafity. Osoby boli okamžite zadržané. K nastriekaniu grafitov na betónovú časť mosta  sa priznali. Nakoľko uvedené konanie malo znaky trestného činu - poškodzovanie cudzej veci - bola na miesto privolaná hliadka OO PZ, ktorá si zadržané osoby prevzala.


2.9.2020