Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - január 2021

Oznam od oznamovateľky, že v penzióne v meste Bytča sa na chodbe nachádza osoba, ktorá rozbíja výťah, rozkopáva dvere a hrubo sa správa. Oznam okamžite preverený, pričom osoba sa nachádzala už v jednom z bytov. Na mieste zistená totožnosť osoby. Osoba bola následne hliadkou MsP vyzvaná, aby sa ukľudnila, čo aj uposlúchla. Osoba hliadke uviedla, že hľadá svoju peňaženku, pričom sa domnieva, že ju má matka nechce ju dať. Následne táto osoba opustila byt, pričom na chodbe, kde sa nachádzala jej  taška si osoba našla aj svoju peňaženku. Bolo zistené hliadkou MsP, že táto osoba poškodila dvere na výťahu. Nakoľko bolo podozrenie, že osoba sa dopustila viacerých trestných činov, bola predvedená na útvar OOPZ Bytča k vykonaniu ďalších úkonov.


Oznam, že na začiatku prímestskej časti mesta Bytča dochádza k zadymeniu ovzdušia. Oznam preverený príslušníkmi MsP Bytča.  Šetrením bolo zistené, že v záhrade rodinného domu sa spaľuje seno. Na mieste bola zistená totožnosť osoby, ktorá seno spaľovala. Osoba bola hliadkou MsP upozornená, aby oheň hneď uhasila, čo aj urobila. Uvedená skutočnosť riešená ako priestupok.


Anonymný telefonický oznam, že na autobusovom nástupišti sa nachádza neznáma osoba, ktorá vulgárne nadáva vodičom autobusu. Oznam preverený, na mieste zistená totožnosť tejto osoby.  Následne vodič, ktorému osoba vulgárne nadávala, bol poučený o možnosti podania oznámenia, čo odmietol.


Žiadosť od OOPZ Bytča o preverenie oznamu. Malo sa jednať o občianske spolunažívanie, ktoré oznámila oznamovateľka. Oznam preverený, na mieste zistené, že sa jednalo o roztržky medzi manželmi hlavne zo strany manžela oznamovateľky, ktorý  značne pod vplyvom alkoholu vulgárne nadával manželke a drzo  sa voči nej správal.  Situácia bola na mieste hliadkou MsP ukľudnená, oznamovateľka bola poučená o možnosti podať oznámenie.


27.1.2021