Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 27.9.2021.
Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča od 12. do 19. januára 2015

Hliadka MsP obdržala anonymný oznam, že v mestskej časti Hrabové, pri Domove dôchodcov horí odpad vo veľkokapacitnom kontajneri. Po preverení oznamu bolo zistené, že v kontejneri horí malá časť odpadu, ktorá bola príslušníkmi MsP uhasená snehom a vodou.

Dňa 13.1. 2015 hliadka MsP obdržala telefonický oznam, že na ul. Moyzesovej došlo k bitke bezdomovca s neznámym mladíkom, ktorý bezdomovca udrel päsťou do tváre a keď spadol, ešte do neho kopol. Svedok ďalej uviedol, že pri páde si bezdomovec udrel temeno hlavy a zostal ležať na chodníku. Keďže sa napadnutý sťažoval na bolesť hlavy a závrate, bola na miesto privolaná služba RZP, ktorá si ho prevzala. Hliadka MsP  na mieste  zistila totožnosť napadnutého bezdomovca a  nakoľko útočník z miesta činu odišiel osobným motorovým vozidlom, bola na OO PZ SR vylustrovaná totožnosť útočníka na základe EČV. Operačný pracovník na PZ SR uviedol, že uvedená vec sa bude riešiť až po doručení regresu z ošetrenia napadnutého občana.

bitka

Na MsP Bytča bolo z linky 112 oznámené, že na Dukelskej ulici je rozliata nejaká neznáma látka, pravdepodobne ide o ortuť. Oznam bol preverený, na miesto boli hliadkou MsP privolaní hasiči, ktorí následne vyrozumeli telefonicky záchrannú brigádu zo Žiliny, ktorá príde ortuť odstrániť. Títo ortuť z chodníka odstránili. Zlikvidovanie a vyčistenie uvedených miest od ortuti pôjde na náklady Mesta Bytča.

rozliata ortuťrozliata ortuť

Dňa 18.1. 2015 bol  na MsP Bytča prijatý oznam, že na ulici Kollárovej pri obchode s mäsom horí popolnica  v blízkosti motorového vozidla a domu. Hliadka MsP na mieste zistila, že od smetnej nádoby začal horieť aj polystyrén pod fasádou uvedeného domu. Ihneď boli vyrozumení hasiči a do ich príchodu oheň hasila hliadka lopatami a snehom. Nakoľko sa jednalo o podozrenie z trestného činu poškodzovania cudzej veci bola na miesto privolaná hliadka OO PZ.

požiar


19.1.2015