Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 28.2.2021.
Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

logo

Skríningové testovanie sa uskutoční v Bytči od soboty do utorka.

Nové nariadenie vlády nám od 27.1.2021 nepovoľuje ísť do práce bez negatívneho testu, ani ísť na prechádzky do prírody, do obchodu, banky a pod.. Chápeme zložitosť situácie, potrebu chodiť do práce a tak zabezpečovať rodinu, preto sme aj v meste Bytča pripravili všetko, aby ste nemuseli za testovaním cestovať mimo mesto.

Ako sme vás už predbežne informovali testovanie sa uskutoční od soboty 23. januára do utorka 26. januára 2021. Počas všetkých štyroch dní budú otvorené tri mobilné odberové miesta na antigénové testovanie, ktoré občania poznajú už z predošlého testovania. Testovanie bude prebiehať v Dome kultúry, kde budú zriadené dve mobilné odberové miesta a na sídlisku v mestskej knižnici. Počas týchto dní budú mobilné odberové miesta otvorené v čase od 8:00 hod do 12:00 hod, od 13:00 hod do 17:00 hod a od 17:30 hod do 19:45 hod. Navyše bude zachované jestvujúce odberové miesto v Poliklinike Bytča.

Testovanie v meste Bytča je prioritne určené pre občanov, ktorí tu majú trvalý alebo prechodný pobyt a pre občanov mestských častí. Občania z okolitých obcí, v ktorých nemajú zriadené odberové miesto vyjdeme v ústrety a môžu sa tiež prísť otestovať.

"Snažili sme sa nastaviť organizáciu testovania tak, aby sme ho nesústredili len do dvoch víkendových dní a vyšli tak občanom maximálne v ústrety. Na každom odberovom mieste budú dvaja zdravotníci, dvaja administratívni pracovníci a o personálnu výpomoc zabezpečia aj naši pracovníci mestskej polície. Chcem požiadať občanov mestských častí o zhovievavosť, že nie je v každej mestskej časti odberové miesto. Nedovolil nám to fakt, že je nedostatok zdravotníckych pracovníkov. Preto sme rozšírili počet dní na štyri a tak dali možnosť otestovať sa všetkým, ktorí to potrebujú." uviedol primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik.

Súčasne si vám dovoľujeme oznámiť, že sme pre zabezpečenie plynulosti testovania, aby sa zbytočne nevytvárali veľké rady, zriadili od dnes na webstránke mesta www.bytca.sk online prenos z oboch odberových miest, kde si overíte aktuálny počet čakajúcich.

Na záver chcem poďakovať všetkým zdravotníkom, dobrovoľníkom a mojim kolegyniam a kolegom za prípravu testovania.


22.1.2021