Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 22.5.2019.
Meniny má Júlia, Juliana, zajtra Želmíra.

logo

Detský cyklopretek v Bytči úspešný.

Víťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Tretia májová sobota patrila v Bytči v lokalite kaplnka cyklistickým pretekom detí pod názvom ,,Detský cyklopretek – 1. ročník v Bytči“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania.

Dňa 19.5.2018 sa v lokalite kaplnky v Bytči uskutočnil prvý ročník cyklopretekov pre deti vo veku od 3 do 10 rokov. Cyklopreteky organizovalo mesto Bytča, klub zjazdovej cyklistiky Bytča a Centrum voľného času Bytča. Partnermi podujatia boli spoločnosť IMPA, OTP Banka, O2, Cyklo Dlábik a CINEMAX.

Pretekári mali možnosť registrácie v CVČ Bytča alebo priamo na mieste od 9:30 hod. Počas akcie organizátori zaregistrovali rekordných 120 štartovacích čísiel, čo všetkých príjemne prekvapilo. Cyklopreteky po 10:15 hod otvoril primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Celú akciu veľmi interaktívne moderoval Peter Hrtánek z tímu KZC Bytča.

Súťažilo sa celkovo v ôsmych kategóriach. Ako prví začali deti z materských škôl v kategórií chlapci a dievčatá odrážadla, chlapci a dievčatá bicykel, ktorým vytýčená trasa bola na asfalte. Pre školákov bola pripravená trasa na trávnatej ploche kaplnky, ktorú poctivo pripravili KZC Bytča už deň predtým. Školáci súťažili v kategóriach chlapci a dievčatá I. a II. ročník, chlapci a dievčatá III. a IV. ročník. Počas jazdy ich doprevádzali človia KZC Bytča. Atmosféra súťaženia postupne gradovala, povzbudzovali deti i dospelí.

Všetci pretekári boli ocenení medailou za účasť. Po skončení pretekov a malej prestávky bolo vyhodnotenie všetkých ôsmych kategóriíí na stupni víťazov. Víťazi na prvých troch miestach dostali sponzorské tašky od hlavných partnerov podujatia. V mene mesta pán primátor ocenil prvé miesto víťazným pohárom, druhé a tretie miesto striebornou a bronzovou medailou. Táto akcia naplnila očakávania a to motivovať deti k športu a pohybu v prírode a podnietiť ich súťaživosť.

Mesto Bytča ďakuje všetkým pretekárom za fair play súťaženie, rodičom za príjemnú atmosféru a povzbudzovanie pretekárov. Vďaka patrí aj klubu zjazdovej cyklistiky Bytča a CVČ Bytča bez ktorých by akcia nebola a ktorí pomohli pri organizácií akcie. Ďakujeme dobrovoľným hasičom mesta Bytča a Technickým službám mesta Bytča za pomoc pri technickom zabezpečení akcie a hlavným partnerom podujatia spoločnosti IMPA, OTP Banka, O2, Cyklo Dlábik a CINEMAX.

Veríme, že i nasledujúce podujatie prinesie niečo nové pre účastníkov a priláka aj ďalšie deti, ktoré majú radi bicykel a úžasnú atmosféreu pretekov si zatiaľ nemali možnosť vyskúšať.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

 

detsk_web0.jpgdetsk_web1.jpgdetsk_web10.jpgdetsk_web11.jpgdetsk_web12.jpgdetsk_web13.jpgdetsk_web14.jpgdetsk_web15.jpgdetsk_web16.jpgdetsk_web17.jpgdetsk_web18.jpgdetsk_web19.jpgdetsk_web2.jpgdetsk_web20.jpgdetsk_web21.jpgdetsk_web22.jpgdetsk_web23.jpgdetsk_web24.jpgdetsk_web3.jpgdetsk_web4.jpgdetsk_web5.jpgdetsk_web6.jpgdetsk_web7.jpgdetsk_web8.jpgdetsk_web9.jpgdetsky_cyklo_web_20.jpgdetsky_cyklo_web_21.jpgdetsky_cyklo_web_210.jpgdetsky_cyklo_web_211.jpgdetsky_cyklo_web_212.jpgdetsky_cyklo_web_22.jpgdetsky_cyklo_web_23.jpgdetsky_cyklo_web_24.jpgdetsky_cyklo_web_25.jpgdetsky_cyklo_web_26.jpgdetsky_cyklo_web_27.jpgdetsky_cyklo_web_28.jpgdetsky_cyklo_web_29.jpg


22.5.2018