Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Primátor mesta ocenil študentov Gymnázia Bytča pri príležitosti osláv Dňa študentstva

V stredu, 19.novembra, primátor mesta pán Miroslav Minárčik udelil ocenenia študentom Gymnázia v Bytči v zasadačke na mestskom úrade.

Návrh na oceňovanie študentov predniesla pani riaditeľka Gymnázia v Bytči, Mgr. Helena Školková. Spomedzi všetkých gymnazistov v Bytči boli vybratí štyria, ktorým odovzdal primátor mesta pamätnú plaketu za výborné študijné výsledky, mimoškolskú aktivitu a reprezentáciu mesta. Ocenenia si pri príležitosti osláv Dňa študentstva prevzali: Róbert Balušík – žiak IV. A triedy, Jozef Bátrna – žiak IV. B triedy, Oliver Roch – žiak IV. B triedy a Xénia Fidesová – žiačka IV. A triedy. 

Deň študenstva bol medzinárodnou študentskou úniou stanovený na 17.november, a to ako pripomenutie udalostí zo 17.novembra roku 1939, kedy bolo v Prahe pri protinacistickej demonštrácii popravených deväť študentov a tisíce ďalších bolo poslaných do koncentračného tábora Sachsenhausen.

Gratulujeme týmto mladým šikovným ľuďom a prajeme im veľa úspechov pri maturitnej skúške a následne aj na vysokej škole. A ako hovorí známy citát „Úspech je zmesou tvrdej práce a veľkých snov“. Veľa šťastia!

 

ocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistovocenenie gymnazistov


21.11.2014