Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 30.11.2022.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Kamerový systém

Monitorovací kamerový systém používa ks.jpgmestská polícia Bytča na ochranu života, zdravia a majetku občanov, ako i iných návštevníkov mesta. V súčastnej dobe máme napojených.... kamier, ktoré sú situované na hlavné miesta kde sa sústreďuje väčší počet osôb. Okrem týchto kamier sa nachádzajú ďaľšie tri kamery v priestoroch areálu mestského úradu a mestskej polície. Kamery snímajú a nahrávajú 24 hodín denne, naharávka sa ukladá na 7 dní a po tomto termíne sa automaticky vymazáva. Výstupy z kamier sú využívané pre objasňovanie priestupkov ale i pre potreby orgánov činných v trestnom konaní.

Občania mesta Bytča sú informovaní podľa zákona o skutočnosti, že príslušný priestor je monitorovaný kamerovým systémom. V súčastnej dobe sú požiadavky zo strany obyvateľov mesta o rozšírenie tohto kamerového systému s tým, aby boli pokryté aj ďaľšie lokality.

Kamerovým systémom bolo objasnené nespočetné množstvo priestupkov a niekoľko trestných činov. Jeho zavedením sa podarilo zlepšiť bezpečnostnú situáciu v rámci mesta.

Od 1.8.2011 funguje projekt chránenej dielne pre pracovisko kamerového systému s obsluhou zdravotne  ťažko postihnuých občanov.

Umiestnenie kamier si môžete prezrieť na tomto odkaze: link


18.5.2011