Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 25.9.2023.
Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

logo

Kamerový systém

Monitorovací kamerový systém používa ks.jpgmestská polícia Bytča na ochranu života, zdravia a majetku občanov, ako i iných návštevníkov mesta. V súčastnej dobe máme napojených.... kamier, ktoré sú situované na hlavné miesta kde sa sústreďuje väčší počet osôb. Okrem týchto kamier sa nachádzajú ďaľšie tri kamery v priestoroch areálu mestského úradu a mestskej polície. Kamery snímajú a nahrávajú 24 hodín denne, naharávka sa ukladá na 7 dní a po tomto termíne sa automaticky vymazáva. Výstupy z kamier sú využívané pre objasňovanie priestupkov ale i pre potreby orgánov činných v trestnom konaní.

Občania mesta Bytča sú informovaní podľa zákona o skutočnosti, že príslušný priestor je monitorovaný kamerovým systémom. V súčastnej dobe sú požiadavky zo strany obyvateľov mesta o rozšírenie tohto kamerového systému s tým, aby boli pokryté aj ďaľšie lokality.

Kamerovým systémom bolo objasnené nespočetné množstvo priestupkov a niekoľko trestných činov. Jeho zavedením sa podarilo zlepšiť bezpečnostnú situáciu v rámci mesta.

Od 1.8.2011 funguje projekt chránenej dielne pre pracovisko kamerového systému s obsluhou zdravotne  ťažko postihnuých občanov.

Umiestnenie kamier si môžete prezrieť na tomto odkaze: link


18.5.2011