Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 1.12.2023.
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána.

logo

Jesienka - informácie

 

Informácie na: webové stránky ZPS a DS JESIENKA

 jesienka-logo.png


10.5.2021
 

Milý úsmev, pohladenie, či veselá pesnička pomôžu často viac ako doktor a sestrička

Milý úsmev, pohladenie, či veselá pesnička pomôžu často viac ako doktor a sestrička

Október je nielen mesiacom plným farieb, kedy sa zbiera posledná úroda zo záhrad a využívajú sa posledné krásne slnečné dni na prechádzky prírodou, ale je najmä mesiacom, ktorý bol Organizáciou spojených národov v roku 1990 vyhlásený za Mesiac úcty k starším ... » čítaj viac »


ZPS a DS JESIENKA je tu už dva roky pre ľudí

ZPS a DS JESIENKA je tu už dva roky pre ľudí

16. júla 2014  uplynuli už dva roky, čo boli do Zariadenia pre seniorov JESIENKA v Bytči prijatí prví klienti. Pre niekoho malé výročie, no pre klientov zariadenia ich každodenná „jeseň života“ v ich druhom domove, ktorý tu v JESIENKE našli ... » čítaj viac »


JESIENKA - možnosť stravovania

JESIENKA - možnosť stravovania

JESIENKA – zariadenie pre seniorov a denný stacionár v Bytči dáva do pozornosti občanom mesta, že okrem sociálnych služieb poskytovaných v zariadení ponúka aj možnosť stravovania v jedálni priamo v priestoroch zariadenia na Treskoňovej ulici, a to za výhodných finančných podmienok ... » čítaj viac »


Jesienka ako denný stacionár

Jesienka ako denný stacionár

Jesienka - Zariadenie pre seniorov a denný stacionár v Bytči oznamuje širokej verejnosti, že od 1.9.2013 bude poskytovať sociálne služby i formou DENNÉHO STACIONÁRA ... » čítaj viac »


Deň nielen matiek

Deň nielen matiek

Zariadenie pre seniorov v našom meste poskytuje druhý domov i ženám, ktoré vedia, čo je to obeta, láska i porozumenie. Za celý svoj život tieto dary rozdávali a my sa im s vďakou a úctou každý deň aspoň kúsok snažíme vrátiť. Inak to nebolo ani 13. mája ... » čítaj viac »


Jesienka pre našich občanov

Prostredníctvom rozpočtovej organizácie Jesienka – zariadenie pre seniorov a denný stacionár v  zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bytča sú od 16. júla 2012 verejnosti poskytované sociálne služby osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.  Sociálne služby sú poskytované pobytovou formou v  zariadení pre seniorov, a  v  prípade záujmu ambulantnou formou v dennom stacionári osobám, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby len na určitý čas počas dňa.

Prijímateľom sociálnej služby v zariadení pre seniorov, obyvateľom Jesienky, je poskytované ubytovanie v  zariadených dvojlôžkových izbách so samostatným sociálnym zariadením, prípojkou káblovej TV a balkónom. K  dispozícií je tiež jedáleň s  TV, spoločenská miestnosť s TV a kaplnka, kde sú pravidelne slúžené sväté omše. Strava je pripravovaná s  prihliadaním na zdravotný stav a individuálny dietetický režim obyvateľov. O  bezpečný pobyt obyvateľov a bezproblémový chod zariadenia sa zodpovedne stará zdravotnícky personál vrátane rehabilitačnej sestry pod vedením kvalifikovanej hlavnej sestry, sociálna pracovníčka, ekonómka a pomocný personál. Obyvatelia môžu návštevy prijímať kedykoľvek.

V prípade záujmu o umiestnenie v Jesienke Vám bližšie informácie o podmienkach a postupe pred nástupom podá Mgr. Kmeťová osobne v zariadení alebo na tel. 0948 062 637.

Ďalšie informácie a kontakty nájdete tu >>


18.3.2013
 

Fašiangy v Jesienke

Fašiangy v Jesienke

Ako súčasť projektu "S úsmevom na tvári lepšie sa darí" pod záštitou Nadáčného fondu Telekom pri Nadácii Pontis , sa 8. februára 2013 uskutočnila v bytčianskom Zariadení pre seniorov Jesienka fašiangová zábava ... » čítaj viac »