Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Deň nielen matiek

Zariadenie pre seniorov v našom meste poskytuje druhý domov i ženám, ktoré vedia, čo je to obeta, láska i porozumenie. Za celý svoj život tieto dary rozdávali a my sa im s vďakou a úctou každý deň aspoň kúsok snažíme vrátiť. Inak to nebolo ani 13. mája.

V Jesienke bol tento deň dňom babičiek a prababičiek. O spestrenie tejto milej slávnosti, ktorá sa konala v domáckom a komornom štýle, sa postarali žiaci hudobného odboru Základnej umeleckej školy v Bytči pod odborným vedením svojich učiteliek. Pestrý kultúrny program plný hudby a spevu v závere obohatila svojim literárnym prednesom 86-ročná obyvateľka Jesienky, pani Anna Pelíšková.

Ako malú vďaku prijali všetky oslávenkyne ruže a nechýbalo ani pohostenie, ktoré bolo zabezpečené s finančnou podporou Nadačného fondu TELEKOM pri Nadácii Pontis prostredníctvom realizácie projektu „S úsmevom na tvári lepšie sa darí“.

Odchodom našich talentovaných hostí sa skončil len program, a veríme, že nie posledný.
Každodenná starostlivosť a úcta, ktorú si ženy-matky v našom zariadení zaslúžia, ostane i naďalej pre nás samozrejmosťou.

 

Text a foto: Mgr. Jaroslava Kmeťová

 

Deň matiek v JesienkeDeň matiek v JesienkeDeň matiek v JesienkeDeň matiek v JesienkeDeň matiek v JesienkeDeň matiek v Jesienke


20.5.2013