Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.1.2023.
Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

logo

Milý úsmev, pohladenie, či veselá pesnička pomôžu často viac ako doktor a sestrička

Október je nielen mesiacom plným farieb, kedy sa zbiera posledná úroda zo záhrad a využívajú sa posledné krásne slnečné dni na prechádzky prírodou, ale je najmä mesiacom, ktorý bol Organizáciou spojených národov v roku 1990 vyhlásený za Mesiac úcty k starším.

Október preto patrí  predovšetkým  naším seniorom  - babkám, dedkom, starenkám a starkým, tetám a ujom....

Ľudský život je ako kniha. Má svoj úvod, pokračovanie i záver. Staroba je pre nás všetkých prirodzenou etapou životnej púte a jej príchod  nemôžeme zastaviť. Jediné, čo  môžeme urobiť je: spríjemniť si ju.

V tomto duchu sa dňa 27.10.2014 uskutočnilo v Zariadení pre seniorov JESIENKA v Bytči malé spoločenské posedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k starším.  Úvodným slovom sa obyvateľom zariadenia prihovorila prednostka Mestského úradu Ing. Alžbeta Kramarová, ktorá odovzdala všetkým prítomným kyticu kvetov a  pozdrav od primátora mesta  p. Miroslava Minárčika, ktorý sa žiaľ z dôvodu iných pracovných povinností tejto malej slávnosti nemohol zúčastniť a ospravedlnil sa.   Potom sa pridali so svojim s láskou pripraveným  programom pedagógovia a deti zo Základnej školy na ul. Mieru, ktorí  veselými pesničkami, básničkami , scénkami či malým darčekom vyčarili radostnú iskričku v oku a  úsmev na nejednej vekom posmutnelej tvári. Za pripravený program ďakujeme všetkým deťom a ich pedagogickým vedúcim.

Na záver sa budovou zariadenia rozozvučali rezké tóny akordeónov v podaní pána učiteľa  Mgr. Jána Ciesaríka a poslanca MZ Júliusa Kozáka, ktorým sa podarilo rozospievať nielen klientov, ale aj zamestnancov zariadenia.  V tejto príjemnej veselej atmosfére si každý vychutnal pripravené malé občerstvenie a v neskorých popoludňajších hodinách sa starkí a starké príjemne unavení, ale spokojní rozišli vychutnávať si „svoj“ kľud v pohodlí izieb. 

 

Mgr. Tichá Adriana, riaditeľka ZPS a DS JESIENKA


posedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k staršímposedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k staršímposedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k staršímposedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k staršímposedenie pri príležitosti osláv Mesiaca úcty k starším


31.10.2014