Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 21.2.2020.
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

logo

Deň nielen matiek

Deň nielen matiek

Zariadenie pre seniorov v našom meste poskytuje druhý domov i ženám, ktoré vedia, čo je to obeta, láska i porozumenie. Za celý svoj život tieto dary rozdávali a my sa im s vďakou a úctou každý deň aspoň kúsok snažíme vrátiť. Inak to nebolo ani 13. mája ... » čítaj viac »


Jesienka pre našich občanov

Prostredníctvom rozpočtovej organizácie Jesienka – zariadenie pre seniorov a denný stacionár v  zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bytča sú od 16. júla 2012 verejnosti poskytované sociálne služby osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.  Sociálne služby sú poskytované pobytovou formou v  zariadení pre seniorov, a  v  prípade záujmu ambulantnou formou v dennom stacionári osobám, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby len na určitý čas počas dňa.

Prijímateľom sociálnej služby v zariadení pre seniorov, obyvateľom Jesienky, je poskytované ubytovanie v  zariadených dvojlôžkových izbách so samostatným sociálnym zariadením, prípojkou káblovej TV a balkónom. K  dispozícií je tiež jedáleň s  TV, spoločenská miestnosť s TV a kaplnka, kde sú pravidelne slúžené sväté omše. Strava je pripravovaná s  prihliadaním na zdravotný stav a individuálny dietetický režim obyvateľov. O  bezpečný pobyt obyvateľov a bezproblémový chod zariadenia sa zodpovedne stará zdravotnícky personál vrátane rehabilitačnej sestry pod vedením kvalifikovanej hlavnej sestry, sociálna pracovníčka, ekonómka a pomocný personál. Obyvatelia môžu návštevy prijímať kedykoľvek.

V prípade záujmu o umiestnenie v Jesienke Vám bližšie informácie o podmienkach a postupe pred nástupom podá Mgr. Kmeťová osobne v zariadení alebo na tel. 0948 062 637.

Ďalšie informácie a kontakty nájdete tu >>


18.3.2013
 

Fašiangy v Jesienke

Fašiangy v Jesienke

Ako súčasť projektu "S úsmevom na tvári lepšie sa darí" pod záštitou Nadáčného fondu Telekom pri Nadácii Pontis , sa 8. februára 2013 uskutočnila v bytčianskom Zariadení pre seniorov Jesienka fašiangová zábava ... » čítaj viac »


Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Vo štvrtok 29. novembra 2012 sa v priestoroch DSS Jesienka v Bytči konala vysviacka novej kaplnky. Vysviacky kaplnky sa  zúčastnili  predstavitelia cirkvi generálny vikár Mons. Ladislav Stromček, kancelár diecéznej kúrie Mons. Michal Baláž, farár a dekan farnosti Bytča Vsdp. Dalibor Mišura, primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, vedenie DSS a široká verejnosť. » čítaj viac »


Slávnostné otvorenie Domu sociálnych služieb pre seniorov JESIENKA

Slávnostné otvorenie Domu sociálnych služieb pre seniorov JESIENKA

Slávnostné otvorenie Domu sociálnych služieb JESIENKY sa uskutočnilo 18.októbra 2012 o 11:00 hod za prítomnosti primátora mesta Bytča
p. Miroslava Minárčika, zástupcu primátora Ing. Jána Melocíka a riaditeľky tohto zariadenia p. Mgr. Adriany Tichej. » čítaj viac »