Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.1.2023.
Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

logo

Vyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SR v Bytči

V sobotu, 4.októbra sa v Dome kultúry v Bytči uskutočnilo vyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek   Slovenskej republiky v kategóriách hasičská stovka a hasičská veža.

Oficiálny začiatok bol o 14,30 hod a rozdávali sa ceny v dvoch spomínaných kategóriách. Tejto významnej akcie sa zúčastnili: prezident DPO SR PhDr. Ladislav PETHŐ , viceprezident DPO SR Ing. Vojtech Nagy, riaditeľka OV DPO v Bytči Eva Hladenová, predseda DHZ Bytča Ján Gärtner, tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Suržin a zástupcovia sponzorskej firmy FIRE SYSTEM súrodenci Marcela a Rastislav Faturovci. Mesto Bytča zastupovala prednostka Ing. Alžbeta Kramarová.

Podujatie otvorili speváčky z Folklórneho súboru z Kolárovíc, po ktorých nasledovali príhovory pozvaných hostí. Následne sa konalo vyhodnotenie kategórie Hasičská stovka, potom nasledovala prestávka, kde sa zúčastnení mohli občerstviť. Po prestávke sa pokračovalo vyhodnotením Hasičskej veže. Po vyhlásení boli dané ďakovné listy vyššie menovaným a na záver prezident DPO SR p. PETHŐ  poďakoval Mestu Bytča a pánovi primátorovi za organizáciu a pomoc pri tomto slávnostnom vyhodnotení. Na záverečnej recepcii hrala živá hudba – kapela Bytčianka trojka v podaní Mgr. Juraja Rovňana, Petra Červenca a Gabriela Dobeša.

Ocenení hostia navštívili naše mesto z viacerých kútov Slovenska ako napr. Podvysoká, Púchov, Smižany, Poprad, Kúty, Moškovec, Prešov, Spišská Sobota, Bratislava, Kysucké Nové Mesto, Stráže, Spišský Štvrtok, a iné.

Celým popoludním sprevádzal veliteľ DHZ v Bytči pán Peter Svetloššák, ktorý sa zhostil úlohy moderátora a ktorý prišiel s myšlienkou akcie práve v našom meste. „Prvýkrát sme mali možnosť odovzdávať ocenenia najlepším hasičom a hasičkám u nás v Bytči. Počas akcie sa prezentovalo nielen mesto, ale aj samotný hasičský zbor. Veríme, že v tejto začatej tradícii budeme pokračovať“ uviedol p. Svetloššák a pokračoval: „Chceme napomáhať pri tvorbe reprezentácie a taktiež si uctiť hasičov za vzornú prezentáciu, aj preto sme zorganizovali túto slávnostnú udalosť. Medzi ocenenými bola aj naša domáca hasička a reprezentantka Erika Čupcová, ktorá skončila v hasičskej veži na 4.mieste.“ Erika DHZ ako aj naše mesto reprezentovala aj na tohtoročných majstrovstvách sveta juniorov a dorastencov vo Svitavách – v Českej republike. Tam sa umiestnila spolu s dievčatami na krásnom 3.mieste.  V roku 2014 sa zúčastnila súťaže na Slovensku ako aj v Čechách v týchto kategóriách.

DHZ Bytča ukončil športovú sezónu 2014, avšak 11. októbra nás bude reprezentovať na celoslovenskej súťaži „Super pohár“ v obci Pata (okres Galanta). Želáme im veľa úspechov!

 

Vyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SRVyhlásenie najlepších hasičov a hasičiek SR


9.10.2014