Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 25.9.2023.
Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

logo

MŠ Hrabové

 

Riaditeľ: Mgr. Oľga Hlavoňová
Adresa: Hrabové č. 89, 014 01 Bytča
Tel.: 041/553 29 63
Email: mshrabove1@gmail.com

 

Materská škola v Bytči - Hrabovom je jednotriedna, pracuje podľa ŠkVP pod názvom POZNÁVAME SVET S BABIČKOU. Z výchovno - vzdelávacieho hľadiska je však pre nás najdôležitejšie dieťa a preto sa rozvíjajú u detí kľúčové kompetencie zo ŠtVP - ISCED  0, ktoré majú všetky deti v MŠ získať, aby boli schopné a pripravené na školské vzdelávanie a na ich život v spoločnosti.

Materská škola má vo svojom ŠkVP zakomponované - poznávať tradičnú ľudovú kultúru v regióne počas celého roka aj vo výchovno-vzdelávacej činnosti s deťmi a vzdelávať sa k ekológii zážitkovým učením priamo v prírode.

Školský rok 2013 - 2014 sa tiež niesol prežívaním ľudových tradícií, čo dokumentujú naše fotografie:

 

Poznávame okolie obcePoznávame okolie obceVýstava ovocia a zeleniny v KDČistíme studničkyUčíme sa plávaťDrapačkyTrasenie plota na OndrejaVarenie halušiek na OndrejaVarenie halušiek na OndrejaPrišiel k nám MikulášPrišli k nám LucieChystáme Štedrý večerŠtedrá večeraKoledníciKoledníciTraja králiTichá noc, svätá nocDetský karnevalTopenie MorenyFašiangyOblievačky a šibačkyŠibačkyStavanie májaStavanie májaČarovanie na JánaJánske tance


17.6.2014
 

Keď prídu Vianoce

Aj keď sa príroda zdráha, VIANOCE nám opäť tíško a jemne zvonia na dvere. Sú oslavou narodenia malého Ježiška,  sviatkom lásky, pokoja a rodinnej pohody. Pod vianočným stromčekom si nachádzame milé darčeky. Jeden obrovský darček rozbalili pre svojich najbližších na slávnostnej vianočnej akadémii aj deti z Materskej školy na Ulici Dostojevského v Bytči.
Rozžiarená a  vyzdobená sála domu kultúry vítala dňa 10. decembra 2015 svojich vzácnych hostí. Po slávnostnom príhovore p. riaditeľky Jarmily Ritnošíkovej sa začal bohatý kultúrny program detí. Smutný vianočný stromček na scéne za pomoci anjelikov, zasvietili a rozveselili deti zo ,,Zajkovej triedy“. Postupne sa pridávali aj ostatní. Malé deti „Kuriatka“ sa zmenili na tancujúce snehové víly a „ Žabky“ ako maličkí škriatkovia veselo tancovali okolo vozíčka plného darčekov. Svojím jedinečným vystúpením prekvapili aj deti z ,,Lienkovej triedy“. K tančeku plnému žiarivých svetielok  pridali aj krásnu vianočnú pieseň. Perinbaba nadvihla svoju perinu a deti „Motýliky“ sa ako snehové vločky vznášali po celom javisku. Rozprávku O snehovej kráľovnej pripomenuli tančekom deti „Včielky“. Všetci prítomní mali možnosť sa na chvíľu zastaviť a zamyslieť nad pravým významom a posolstvom Vianoc. Svojím biblickým príbehom to ukázali deti zo ,,Sovičkovej triedy“. Každé vystúpenie bolo odmenené búrlivým potleskom a mnohokrát aj iskrivou slzičkou na tvári, ako drobným svetielkom na našom vianočnom stromčeku. V závere sa niesla celou sálou spoločná pieseň: ,,Keď prídu Vianoce“. Veľká vďaka patrí pani učiteľkám a hlavne všetkým naším deťom.

Kuriatka_1.JPGLienky_4.JPGKuriatka_2.JPGKuriatka_3.JPGKuriatka_4.JPGLienky_3.JPGLienky_1.JPGLienky_2.JPGMotyliky_1.JPGMotyliky_2.JPGMotyliky_3.JPGSovicky_1.JPGSovicky_2.JPGSovicky_3.JPGSovicky_4.JPGVcielky1.JPGVcielky_2.JPGvcielky_3.JPGVcielky_4.JPGZajkovia_1.JPGZajkovia_2.JPGZajkovia_3.JPGZajkovia_4.JPGspolocna.JPG


13.1.2016
 

Súťažili sme s hasičmi

Vo štvrtok - 26.6.2014 sme sa zobudili do upršaného dňa a mysleli sme si, že nám dážď prekazí náš deň s hasičmi. Ihrisko pripravené s rôznymi hasičskými disciplínami nás lákalo a prežili sme nezabudnuteľný deň. Pán veliteľ nás oboznámil s poslaním hasičov, načo máme dávať pozor, aby sme nespôsobili požiar, ukázal nám zvuk ručnej sirény, ktorou kedysi zvolávali hasičov, keď išli k požiaru. Potom si každý súťažne vyskúšal zapojenie hadice, preliezanie v tuneli, beh po lavičke, podliezanie prekážky a striekanie vody na terč – všetkým sa nám podarilo zhodiť plechovku. Zaujalo nás staré hasičské auto „KAČENA“, na ktorom nás hasiči aj previezli. Mladí hasiči a hasičky nám ukázali útok a videli sme, akí sú šikovní. Za úspešné vykonanie všetkých disciplín sme dostali odmenu. Nášmu DHZ v Hrabovom ďakujeme za nezabudnuteľné zážitky a tešíme sa niekedy nabudúce.

 

Ideme súťažiťPozorne počúvame pána veliteľa, siréna už volá!Ako to zapojiť?Rýchlo preliezťMusím sa usilovaťRýchlo prebehnúťAj my, najmenší, to vieme!Hasííím!Som v cieliTrošku sú nám veľkéZaujíma nás aj technikaÚtok!!!Hádam to dokážeme!?Páči sa nám tuVšetci sme sa tu zmestiliTešíme sa na ďalšie stretnutie!


10.7.2014