Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 25.9.2023.
Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

logo

MŠ Pšurnovice

 

Riaditeľ: Mgr. Miriam Dzurcová
Adresa: Pšurnovice 176, 014 01 Bytča
Odkaz: mspsurnovice@gmail.com
Tel.: 041/553 35 16

29.2.2012
 

Dopoludnie v rodinnom zábavnom centre Kongo v Žiline

V mesiaci október 2013  deti z materskej školy Pšurnovice strávili  čas dopoludnia v zábavnom centre v Žiline. Pre ich zábavu a pohyb čakali na nich  rôzne atrakcie s prekvapením. Hravo zvládli  rôzne prekážky, šmýkačky, tobogany a iné dobrodružstvá. Počas aktivít prevládala dobrá atmosféra a pohoda s relaxom. Bol to deň kde sa  deti do sýtosti  vyšantili a získali nové zážitky na ktoré veľmi  spomínajú.  

 
pedagog. zamestnanci MŠ

 

deti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centredeti v zábavnom centre


26.3.2014
 

Deti z MŠ oslávili Deň Zeme

22. apríl je svetový Deň Zeme. Aj naše deti vedia,  čo tento deň znamená. Vedia precítiť krásu a rozmanitosť jarnej prírody a  potrebu ochrany prírody.

V našej materskej škole sme oslávili Deň Zeme poldenným pracovným pobytom na školskom dvore. Zapojili sa všetky deti spolu s učiteľkami a tetou kuchárkou , obliekli sa do pracovného oblečenia a vybrali sa upratať náš školský dvor po dlhej zime. Ošetrili  ozdobné stromy, ostrihali im suché a dlhé konáriky, pozbierali a pohrabali suché lístie, trávu, konáre a šišky. Deti s radosťou hrabali trávu, ktorú nakladali do detských fúrikov a vyvážali ako odpad. Upravili si  záhradku, do ktorej si sadia  semienka  kvetov, uhoriek a tekvíc. Pohrabali si ihličie pri altánku, vyčistili  pieskovisko ,  kde sa hrávajú a na ktoré sa už veľmi tešili. Všetky deti pracovali ako usilovné včielky, odmenou im bol jedinečný zážitok, radosť z dobre vykonanej práce a pekne vyčisteného prostredia. V závere  za ich usilovnosť ich čakala  medaila Malý ochranár.

Veríme, že aj tento zážitok bol pre deti jedným z tých , ktoré u detí vytvára trvalé puto spojenia detí s prírodou a so skrášľovaním životného prostredia v rámci environmentálnej výchovy.

 

Pedagogickí zamestnanci MŠ

 

Deň ZemeDeň ZemeDeň ZemeDeň ZemeDeň ZemeDeň ZemeDeň Zeme


24.4.2013
 

Karneval detí v MŠ Pšurnovice

„Hurá, hurá, je to tu, radujú sa všetci, prišiel opäť k nám strýčko Karneval...“ spievali deti z našej Materskej školy Pšurnovice, keď  sa v piatok 1. februára 2013 zabávali na svojom karnevalovom plese. Prišli všetky deti a zábava bola skvelá.

Vo vyzdobených priestoroch materskej školy sa už od obeda šírila vanilková vôňa z upečených  fašiangových šišiek pre deti a rodičov, všetko hýrilo farbami a veselou hudbou.
Po príchode rodičov sa deti predstavili vo fašiangovom programe básničkami, tancami  na ľudovú i modernú nôtu, pesničkami i fašiangovými hrami. Po programe sa prezliekli do svojich karnevalových kostýmov, ktoré boli rôzne, jedna krajšia ako druhá. Deti sa premenili na známe rozprávkové postavy od princezien, víl, motýlikov, lienky, malého dráčika, rytiera, hasiča, poľovníka, nechýbala ani  Snehulienka  i Popoluškou, malá Spievanka i Batman, ...

Súťaže detí pobavili rodičov,  podávalo sa občerstvenie v podobe tradičných fašiangových dobrôt.
Každá maska bola odmenená, ale najkrajšou odmenou bola radosť detí  a  pekný zážitok, na ktorý budú deti dlho spomínať, lebo : „Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti...“

Pedagogickí zamestnanci MŠ


Karneval detí v MŠ PšurnoviceKarneval detí v MŠ Pšurnovice


21.2.2013
 

Pšurnovice - stretnutie s Mikulášom


MsÚ, Urbársky spolok a ÚŽ v Pšurnoviciach aj tento rok pripravili v sobotu 8.12.2012 pre deti "Stretnutie s Mikulášom" ... » čítaj viac »


Dopravná aktivita v materskej škole

Vo štvrtok  dňa 22. novembra 2012 naša MŠ zorganizovala v rámci spolupráce s Mestskou políciou v Bytči dopravné dopoludnie pre deti, ktorému predchádzala beseda s príslušníkmi zameraná na dopravnú výchovu realizovaná v mesiaci október.

Aktivity boli zamerané na praktické uplatňovanie základných pravidiel bezpečnosti na ceste, správanie sa na ceste,  zásady jazdy na bicykli, povinné vybavenie bicyklov, dodržiavanie ochranných prvkov pri jazde na bicykli ( reflexné prvky, prilba... ).
V tento deň prišli škôlkari  do MŠ na bicykloch i kolobežkách, priniesli si prilby. Miestom realizácie dopravných aktivít sa stalo priestranné parkovisko pred budovou MŠ, ktoré si príslušníci mestskej polície pripravili a prispôsobili tak, aby mohli deti bezpečne jazdiť. Šestnásť škôlkarov sa postupne pripravilo na štart a s pomocou príslušníkov zdolávali vyznačenú dráhu smeru jazdy, obchádzali dopravné kužele, dodržiavali pravidlá bezpečnosti pri jazde, reagovali na svetelnú signalizáciu – semafor, dodržiavali dopravné značenie a dopravné značky.

Aktivita sa deťom páčila, dráhu jazdy postupne zdolávali samostatne, vzájomne si medzi kamarátmi vymieňali bicykle, kolobežky, jazdili disciplinovane, bezpečne a s radosťou. Všetky deti bezpečne zdolali cieľ niekoľkokrát, prežili príjemné dopoludnie jazdením na bicykloch, škoda len že nastal čas obeda a bicykle sa museli odložiť. Príslušníci mestskej polície aktivitu vyhodnotili, obdarovali deti sladkosťou i malým darčekom – reflexným medvedíkom.
„Ujovia policajti ďakujemeeeee...“ - kričali deti na rozlúčku a tešíme sa nabudúce...

pedagogickí zamestnanci MŠ

 

dopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludniedopravné dopoludnie


29.11.2012
 

Sviatok úcty k starším

Mesiac október patrí našim milým babičkám a deduškom. Oslava tohto sviatku  sa uskutočnila dňa 13. októbra 2012 v kultúrnom dome Pšurnovice. Bola  organizovaná  v spolupráci s Úniou žien a poslancom mestského zastupiteľstva obce Pšurnovice p. Lovásom J., ktorí vystúpili so svojim príhovorom. K príhovoru sa pripojil aj prítomný prednosta Mestského úradu Mgr. Gallo A., M.B.A. a riaditeľka MŠ. V úvode programu zarecitovala báseň  občianka obce Pšurnovice.  Za účasti  riaditeľky materskej školy deti vystúpili s  kultúrnym programom, ktorý sa  niesol v znamení  ich úcty a vďaky. Deti svojim programom vyjadrili svoju lásku, vďaku a úctu k starším. Predniesli rôzne básne a zaspievali ľudové piesne. Predstavili sa tancami ,,Bola babka, mala capka, Tancovala babka s dedkom, Muchotrávka a Pásla ovečky“. Prítomní  mali z vystúpenia detí materskej školy radosť. Ich snahu odmenili veľkým potleskom. V závere  programu vystúpila  spevácka skupina z Únie žien s pásmom  pekných ľudových piesní. Po kultúrnom programe detí z materskej školy odovzdali svojim  babičkám darček. Prejav našej lásky a pozornosti je odmenou za vrásky našich milých, ktoré im  dodajú chuť do ďalších rokov života.

riaditeľka MŠ Mgr. Ľubica Macangová

 

Sviatok úcty k staršímSviatok úcty k staršímSviatok úcty k staršímSviatok úcty k staršímSviatok úcty k staršímSviatok úcty k staršímSviatok úcty k starším


26.10.2012
 

Policajti mestskej polície medzi deťmi v materskej škole

Dňa 27. septembra 2012 v jeden krásny slnečný deň  sa uskutočnila prednáška v MŠ Pšurnovice v  triede ,,Usilovné včielky“. Medzi deti prišli policajti  Mestskej polície z Bytče, preventisti J. Repkovský a  R. Pistovčák. Prednáška  bola zameraná  na dopravnú výchovu a bezpečnosť s ukážkami policajtov. Zaujímavé boli ich vlastné skúsenosti, o ktorých  deťom rozprávali vhodnou a zaujímavou  motiváciou. Vo  voľnom rozhovore deti komunikovali s policajtmi  o všetkom,  čo ich zaujímalo. Zamerali sa na zásady slušného správania na ceste, na chodníku, v aute, pri jazde na bicykli, na  pravidlá a nebezpečenstvo  kontaktu s cudzími osobami a zvieratami.
Deti boli poučené o tom ako sa majú správať ako chodci, cyklisti a korčuliari. Deťom  ukázali  policajnú výzbroj a výstroj, ktorú v skutočnosti používajú vo svojej činnosti. S radosťou si vyskúšali reflexnú a nepriestrelnú vestu,  čiapku, putá, obušky a zariadenie na odchytenie voľne pohybujúcich zvierat. V obhliadke služobného  motorového vozidla za ich účasti si vyskúšali vysielačku, maják a terčík. Beseda  zanechala u detí dlhodobé  zážitky a poučenie z oblasti dopravy. Na túto aktivitu deti radi spomínajú a  už sa tešia na ďalšiu. Aktivita bola  zrealizovaná v rámci plánu práce a v rámci dobrej spolupráce.

riaditeľka MŠ Mgr. Ľubica Macangová

 

Policajti mestskej polície medzi deťmi v materskej školePolicajti mestskej polície medzi deťmi v materskej školePolicajti mestskej polície medzi deťmi v materskej školePolicajti mestskej polície medzi deťmi v materskej školePolicajti mestskej polície medzi deťmi v materskej školePolicajti mestskej polície medzi deťmi v materskej škole


26.10.2012