Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 1.12.2020.
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána.

logo

Výzva mestskej polície k nezodpovedným psíčkarom

Mestská polícia Bytča dôrazne upozorňuje nezodpovedných majiteľov psov, ktorí opakovane pri ich venčení znečisťujú verejné priestranstvá na porušovanie Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bytča č. 8 zo 16.12.2008, novelizované 01.01.2009, a to  najmä v

§ 6, písm. e/, kedy je ten, kto vedie psa povinný dbať, aby pes neznečisťoval verejné priestranstvo, verejné zariadenia a zeleň,

písm. f/, kedy je ten, kto vedie psa povinný ihneď odstrániť psom spôsobenú nečistotu.

Sankcia za porušenie vyššie uvedeného paragrafového znenia je bloková pokuta do výšky 65 €.
K tejto výzve pristúpila Mestská polícia Bytča po opakovaných akciách zameraných na kontrolu znečisťovania verejného priestranstva psími exkrementami. Doposiaľ mestskí policajti riešili porušenia vyššie uvedeného VZN pohovorom, resp. minimálnymi blokovými pokutami. Vzhľadom na to, že nezodpovední znečisťovatelia opakovane znečisťujú verejné priestranstvo, mestskí policajti pristúpia k tvrdším sankciám.

Psie exkrementy kazia nielen vzhľad mesta, ale znečisťujú i životné prostredie a môžu ohroziť zdravie ľudí. Mesto zabezpečilo zásobníky s vreckami na odstraňovanie psích exkrementov, čo psíčkari ignorujú. Zamedzme preto v záujme ochrany zdravia ostatných občanov aj zvýšenými sankciami rôznym ochoreniam ako je salmonelóza, giardióza, tokoxaróza, či pásomnica psia.

 

MsP Bytča, 3.5.2012


3.5.2012
 

Dodržiavanie nočného kľudu

Dodržiavanie nočného kľudu

Každý potrebuje občas vypnúť po namáhavom dni. A nie je nič lepšie ako prísť domov ľahnúť si do postele a vychutnávať si krásu ticha ... » čítaj viac »


Opatrnosť počas vianočného nakupovania

Opatrnosť počas vianočného nakupovania

Vážení spoluobčania, dovoľte, aby sme Vám predstavili  odporúčania mestskej polície, ktoré pomôžu znížiť riziko Vášho okradnutia počas predvianočného nakupovania. » čítaj viac »


Opatrenia mestskej polície v súvislosti s novelizáciou Zákona číslo 8/2009 Z.z. o cestnej premávke

Opatrenia mestskej polície v súvislosti s novelizáciou Zákona číslo 8/2009 Z.z. o cestnej premávke

V súvislosti s novelizáciou Zákona o cestnej premávke Mestská polícia Bytča upozorňuje všetkých vodičov motorových vozidiel na spôsob parkovania, zastavenia a státia v centre, ako aj v okrajových častiach mesta Bytča ... » čítaj viac »


Mimoriadne opatrenia Mestskej polície Bytča počas pamiatky zosnulých a sviatku všetkých svätých

Mimoriadne opatrenia Mestskej polície Bytča počas pamiatky zosnulých a sviatku všetkých svätých

Mestská polícia Bytča bude počas dní pamiatky zosnulých a sviatku všetkých svätých od 24. októbra 2011 do 3. novembra 2011 zabezpečovať mimoriadny výkon služby najmä na cintorínoch, priľahlých parkoviskách a pozemných komunikáciách. » čítaj viac »


Oznam Mestskej polície Bytča o čiastočnom obmedzení parkovania

Mestská polícia Bytča si týmto dovoľuje vyzvať všetkých vodičov motorových vozidiel k trpezlivosti pri čiastočnom obmedzení parkovania na ulici Kollárovej až po ulicu Bíroša. Dôvodom čiastočného obmedzenia parkovania je výstavba chodníka ktorá potrvá do konca mesiaca september 2011.


16.9.2011
 

Rady pre korčuliarov

Skôr, ako sa vydáte do ulíc na korčuliach, niekoľko rád:

Rady korčuliarom (PDF, 142 KB)


20.6.2011
 

Následky neodstraňovania psích/mačacích výkalov z verejného priestranstva

Následky neodstraňovania psích/mačacích výkalov z verejného priestranstva

Nezodpovední držitelia psov a mačiek v našom meste často nechávajú voľne sa pohybovať svojich štvornohých miláčikov a vôbec si nevšímajú, kde sa ich pes/mačka vyvenčí. Bohužiaľ, nájdu sa aj takí, ktorí po vyvenčení svojho psa a mačky psí/mačací výkal z verejného priestranstva neodstránia. K nášmu bežnému životu patrí aj negatívna skúsenosť, že sa často stretávame s týmto javom na pieskoviskách, detských ihriskách, v parkoch a medzi kvetinovou výsadbou. » čítaj viac »