Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Opatrenia mestskej polície v súvislosti s novelizáciou Zákona číslo 8/2009 Z.z. o cestnej premávke

V súvislosti s novelizáciou Zákona o cestnej premávke Mestská polícia Bytča upozorňuje všetkých vodičov motorových vozidiel na spôsob parkovania, zastavenia a státia v centre, ako aj v okrajových častiach mesta Bytča. Novelizácia Zákona o cestnej premávke upravuje a špecifikuje zákaz parkovania na chodníkoch vo všetkých zónach (zákaz zastavenia a zákaz státia), ako aj na chodníkoch mimo zón. Parkovanie na chodníkoch v zónach je jednoznačne zakázané. Parkovanie na chodníkoch mimo zón je povolené za podmienky uvedenej v § 52 ods. 2, ktorá hovorí o tom, že voľná šírka chodníka ostáva najmenej 1,5 m.


Plné znenie § 52 ods. 2.
Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú používať chodník. To neplatí ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením nie je určené inak, alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.


Do 11.11.2011 budú príslušníci MsP Bytča riešiť priestupcov dopravných priestupkov vzťahujúcich sa na novelizáciu Zákona o cestnej premávke dohovorom a upozornením. V prípade opakovaných priestupkov a po uvedenom termíne budú priestupcovia riešení v blokovom konaní.


Technické služby mesta Bytča budú od 25.10.2011 postupne z Námestia odstraňovať okrasné betónové zábrany v tvare gule. Dôvodom odstraňovania týchto zábran je zabezpečenie bezproblémovej zimnej údržby chodníkov, rozšírenia parkovania a zvýšenia bezpečnosti účastníkov cestnej premávky. Aj touto cestou prosíme občanov o zhovievavosť s pracovníkmi Technických služieb, ktorí budú tieto práce vykonávať.

gule na námestí


24.10.2011