Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 10.4.2020.
Meniny má Igor, zajtra Július.

logo

Nástrahy a nebezpečenstvá pre deti počas letných prázdnin

Všetci z nás máme spoločný cieľ. Tým cieľom je, aby  sa všetky deti mohli zdravé a živé vracať domov.
Blížia sa dvojmesačné prázdniny, čas radosti detí a čas spoločných dovoleniek. Pre deti ale prázdniny predstavujú veľké riziko úrazu. V tomto období je 100% nárast detských úrazov.

ilustračný obrázok. Zdroj:web

Počas letných prázdnin ohrozuje deti množstvo rizík, medzi ktoré patria dopravné nehody, športové aktivity, úrazy v domácnosti, pobyty pri vode a v novom prostredí. Medzi ďalšie nebezpečenstvá patrí možná otrava z jedovatých húb a tiež novodobá ,,záľuba“ starších detí, tráviť svoj voľný čas pri železnici.

Nárast detskej úrazovosti spôsobuje práve fakt, že deti cez prázdniny trávia viac času bez dozoru vonku, ale aj doma.

Do úvahy je potrebné brať skutočnosť, že v predvídaní nebezpečenstva sa dievčatá a chlapci približujú schopnostiam dospelých až po 12. roku života. Preto je veľmi dôležité viesť deti k prevencii a informovať ich o všetkých možných rizikách. Nevyhnutné je tiež, aby školáci poznali všetky telefónne čísla na záchranárov a za každých okolností by o všetkom, čo sa stane, mali informovať rodičov.

Poskytovanie predlekárskej pomoci a dôležité záchranné čísla by si v tomto období mali zopakovať aj rodičia.

Žiaden rodič nie je schopný chrániť dieťa na sto percent pred úrazom. Preto nebuďme ľahostajní k cudzím deťom a dávajme na ne pozor spoločne. Veď sú to naše deti, ktoré my dospelí musíme chrániť.

logo MsP Bytča


27.6.2011