Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 25.9.2023.
Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

logo

Prehlásenie o prístupnosti

Web stránky www.bytca.sk sú vytvorené so snahou o prístupnosť obsahu a funkčnosti. Usporiadanie a ovládanie stránok je navrhnuté tak, aby stránky boli dostupné aj pre alternatívne prehliadače (textové prehliadače, hlasové čítačky a pod.) a pre osoby so špecifickými potrebami.

Identifikácia správcu obsahu:
Mestský úrad Bytča, Námestie SR 1/1, 01401 Bytča, IČO: 00321192, e-mail: msu@bytca.sk

Stránkové hodiny správcu obsahu:

Pondelok 8:00 - 11:00 11:30 - 15:00
Utorok 8:00 - 11:00 11:30 - 15:00
Streda 8:00 - 11:10 11:30 - 16:00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 8:00 - 11:00 11:30 - 15:00Mestský úrad v Bytči je výkonným orgánom mestského zastupiteľstva a primátora. Je zložený zo zamestnancov mesta a zabezpečuje organizačné a administratívne veci mestského zastupiteľstva, primátora, ako aj orgánov zriadených mestským zastupiteľstvom.

Použitá metodika prístupnosti web stránok www.bytca.sk

Web stránky sú v súlade so všetkými dôležitými pravidlami prístupnosti podľa nasledovných metodík: WCAG 1.0 (konzorcium W3C), Blind Friendly Web (Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska).

Prístupnosť webstránok www.bytca.sk


Veľkosť textov

Veľkosť textov v navigácii aj obsahu je definovaná v relatívnych jednotkách (em) a je možné upraviť ju pomocou štandardných nástrojov internetového prehliadača.

Štandardy

Štruktúra layoutu aj obsahu je vytvorená podľa štandardu XHTML 1.1, vizuálna prezentácia pomocou kaskádových štýlov CSS2 a CSS3.

Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť v nastaveniach prehliadača, pričom to neovplyvní prístupnosť web stránok.

Tieto špecifikácie umožňujú prezeranie web stránok bez obmedzenia funkčnosti na ľubovoľnom prehliadači alebo čítacom zariadení vrátane PDA, mobilných telefónov, alternatívnych prehliadačov a čítačiek pre zdravotne postihnutých.

Obrázky


Všetky obrázky a fotografie nesúce nejaký obsah sú označené pomocou atribútov "alt" a/alebo "title". Ilustračné obrázky sú označené prázdnym atribútom "alt". Web stránky sú ovládateľné a čitateľné aj s vypnutým zobrazením obrázkov.

Farby

Všetky farby textu a pozadí sú navrhnuté tak, aby boli v dostatočnom kontraste a mali dostatočný rozdiel jasu. Texty by teda mali byť dobre čitateľné aj pre užívateľov s poruchami zraku a pozornosti a inými disfunkciami sťažujúcimi vnímanie textového obsahu. Web stránka je plne použiteľná aj pri nastavení pracovného prostredia "Vysoký kontrast" (High contrast).

Štruktúrovaný obsah

Pri prezeraní stránok bezbariérovým prístupom (napr. s vypnutými kaskádovými štýlmi alebo v čisto textovom prehliadači) je možné preskočiť navigáciu a premiestniť sa priamo na obsah stránky. Na stránkach je dodržané sémantické štruktúrovanie obsahu pomocou značiek hx, čo uľahčuje preskakovanie po tématických častiach obsahu.

Hyperlinky

Textové odkazy (hyperlinky) sú jednoznačne odlíšené od okolitého textu podčiarknutím.

Odkazy na súbory mimo web stránok

Používateľ je vždy upozornený pri odkazoch na iný ako webový dokument (napr. jpg, gif, flash, doc, pdf a pod.) buď informáciou v zátvorke za odkazom, alebo informáciou v popise odkazu (v značke "title").

Navigácia pomocou klávesových skratiek:

Google Chrome, Internet Explorer - Alt + číslo
Mozzila Firefox - Shift + Alt + číslo
Opera - Shift + Esc + číslo
Safari - Ctrl

Mac
Safari, Google Chrome - Ctrl + Opt + číslo

Čísla pre stránku www.bytca.sk:

1 Titulka
2 Mesto Bytča
3 Občan
4 Návštevník
5 Podnikateľ

Redakčný a publikačný systém

CreateCMS
Všetky práva sú vyhradené. Všetky informácie a technológie použité na týchto webových stránkach podliehajú autorskému zákonu.

Identifikácia technického prevádzkovateľa
CREATE.SK, s.r.o., 1. mája 1/A, 01401 Bytča, IČO 45974403, e-mail: info@create.sk, www.create.sk

Je funkčná v prehliadačoch:

  • Internet Explorer 7.0+
  • Mozilla Firefox 0.8+
  • Opera 7.5+


E-mailová adresa prevádzkovateľa webovej stránky slúžiaca pre komunikáciu s inými orgánmi verejnej správy a verejnosťou: msu@bytca.sk

E-mailová adresa webmastra webovej stránky: webmaster@bytca.sk


31.5.2011