Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Technické služby omladili svoj vozový park

Do vozového parku Technických služieb mesta Bytča (TSMB) pribudol autobus IRIS BUS-ILIADA zn. Renault. Vďaka spĺňaniu podmienok normy EURO 3, môže jazdiť aj Medzištátnu linku.

Bytča. Podľa vedúceho TSMB Daniela Cigánika tento autobus skvalitní dopravu. ,,Máme tri autobusy, ktoré sú už staršie a minimálne jeden z nich bol vždy v servise, takže sme často nemohli vyhovieť požiadavkám Materských škôl, Základných škôl, športových klubov a občanov. Vďaka tomuto autobusu, bude prevoz osôb komfortnejší a bezpečnejší a verím, že nám prinesie aj úsporu financií z hľadiska servisovania“ uviedol Cigánik.

Ako ďalej dodal, autobus, ktorý vykazoval najviac porúch, teraz budú môcť z vozového parku vyradiť.

Vozidlo je už fyzicky v TSMB. Momentálne je na prevozných ŠPZ-tkách a prihlásenie na slovenské ŠPZ potrvá zhruba mesiac, potom sa môže začať používať. V autobuse je 53+2 miest na sedenie, je vybavený TV, toaletou a komfortnejšími sedačkami s bezpečnostnými pásmi.

Autobus pokrstil aj primátor Bytče Miroslav Minárčik. „Veľmi ma teší, že na základe dobrého hospodárenia v Technických službách mesta Bytča sa nám popri novom traktore, vlečke, multikáre, osobnom automobile, nosiči kontajnerov, kosačiek a dvoch autobusov, podarilo cez verejné obstarávanie zakúpiťaj tretí autobus, ktorý spĺňa kritéria bezpečnej prepravy našich detí a občanov“ uviedol primátor.

 

Zdenka Svrčková


nový autobusnový autobusnový autobusnový autobus


22.10.2014