Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 1.10.2020.
Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

logo

Príhovor primátora mesta Bytča - začiatok školského roka

primátor

Milí žiaci, študenti, vážení zamestnanci škôl, milí rodičia!

V stredu 2. septembra Vám školy nášho mesta otvorili svoje brány a Vy sa vraciate, aby ste sa stretli so svojimi spolužiakmi, učiteľmi, ale aj s prvákmi, ktorí prvýkrát prekročia brány Vašej školy.

Želám vám, aby nový školský rok bol pre Vás plný nových vedomostí, zaujímavých zážitkov a radosti z každého dňa, ktorý strávite v škole.

Prvákom, želám dobrých, láskavých a chápajúcich triednych učiteľov, ktorí im nahradia rodičov, aby sa do školy tešili a s chuťou získavali nové vedomosti.

Deviatakom prajem úspešný záverečný ročník, aby si uvážene vybrali strednú školu, na ktorej budú radi pokračovať v štúdiu a ktorá im pomôže v živote tak, ako si to prajú.

Taktiež držím palce všetkým stredoškolákom, aby zvládli neľahké štúdium.

Všetkým pracovníkom škôl nášho mesta - pedagogickým i nepedagogickým, prajem veľa trpezlivosti, tvorivého elánu, spokojnosti a úspechov v práci i osobnom živote, odvahu a chuť urobiť zo školy druhý domov pre svojich žiakov.

Rodičov žiakov a študentov prosím o spoluprácu so školou, aby vytvárali pre deti vhodné, podnetné prostredie pre prípravu do školy a zabezpečili pravidelnú dochádzku svojich detí do školy.

Som presvedčený, že spolu všetky opatrenia Úradu verejného zdravotníctva zvládneme. Verím, že zodpovedným prístupom a rešpektovaním pravidiel predídeme opakovaniu situácie z minulého školského roka. Buďme preto opatrní a trpezliví, aby sme aktuálny školský rok zvládli v zdraví s úsmevom a dobrou náladou. Držme si palce.

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta


3.9.2020