Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 3.12.2022.
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

logo

OCENENIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŽAKOV BYTČIANSKYCH ŠKÔL

Dňa 28. júna 2022 sa v sobášnej sále mestského úradu v Bytči uskutočnilo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov základných škôl Ul. Mieru a Ul. Eliáša Lániho v školskom roku 2021/2022.

Žiaci boli ocenení za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v krajských, celoštátnych, medzinárodných súťažiach, v športe či v iných mimoškolských aktivitách. Z rúk primátora si prevzalo 20 najúspešnejších žiakov ďakovný list, kvet a ako vecné dary USB kľúč a modernú knihu Krásna Bytča.

,,Veľká vďaka patrí najmä rodičom, ktorí umožňujú svojim ratolestiam rozvíjať ich nadanie až natoľko, že nereprezentujú len samých seba, ale robia dobré meno škole a mestu. Zároveň patrí úcta aj pedagógom a pracovníkom škôl za výchovno-vzdelávaciu činnosť, pretože práve pred ich očami rastie naša budúcnosť. Želám všetkým oceneným deťom, aby dosahovali ďalšie úspechy a stali sa tak vzorom pre ich rovesníkov, ktorých možno oceníme v ďalších rokoch“ povedal primátor Miroslav Minárčik na záver a poprial deťom príjemné prázdniny.

Nižšie prikladáme zoznam ocenených žiakov:

Základná škola na Ul. Mieru:

1/ Alex Kubala - úspešnú reprezentácia v tenise

2/ Patrícia Kamasová -  1.miesto okresného a 2.miesto krajského kola Šaliansky Maťko

3/ Dávid Konečný - úspešná reprezentácia v matematických a recitačných súťažiach

4/ Nella Kvašňovská - úspešná reprezentácia v matematických a recitačných súťažiach

5/ Lucia Podhorská - 1.miesto okresného kola Matematickej Pytagoriády

6/ Matúš Gežo - 2.miesto okresného kola Matematickej Pytagoriády

7/ Miriam Kaplíková - 1.miesto okresného kola a 8.miesto v krajského kola Biologickej olympiády

8/ Marek Holinec - úspešná reprezentácia v medzinárodných akordeónových súťažiach a vynikajúce športové výsledky vo futbale

9/ Janka Hanulíková - 1.miesto okresného kola Hviezdoslavovho Kubína

10/ Agáta Konečná - 3.miesto okresného kola Slávik Slovenska

11/ Peter Ondruško - úspešná reprezentácia v matematických súťažiach

12/ Vanes Šelmeková - juniorská majsterka Slovenska 2022 v krasokorčuľovaní, reprezentácia v medzinárodných súťažiach

 

 

Základná škola na Ul. Eliáša Lániho:

1/ Daniel Ciesarik - úspešná reprezentácia v celoslovenskej súťaži RTVS Najškola a 1.miesto okresného kola Biologickej olympiády

2/ Diana Dobroňová - 1.miesto okresného kola Chemickej olympiády a 3.miesto okresného kola olympiády slovenského jazyka

3/ Tobias Rumana - úspešná reprezentácia v celoslovenskej súťaži RTVS Najškola, 2.miesto okresného kola Dejepisnej olympiády a 3.miesto okresného kola olympiády v anglickom jazyku

4/ Vaness Ostrochovská - úspešná reprezentácia v televíznom programe Tvoja mini tvár znie povedome a v muzikálových predstaveniach Jána Ďurovčíka Bambuľka a Škola ro(c)ku

5/ Andrej Ďurajka - úspešná reprezentácia v celoslovenských folklórnych súťažiach, na folklórnom festivale Východná, získanie zlatého pásma v súťaži Šaffova ostroha

6/ Sofia Gabajová - 1.miesto okresného kola Šaliansky Maťko, 1.miesto okresného kola Slávik Slovenska

7/ Šimon Gaňa - 1.miesto okresného kola Pytagoriády P5 a  2.miesto okresného kola Geografickej olympiády

8/ Sofia Zacharovská - 1.miesto okresného kola Matematickej olympiády a 1.miesto okresného kola Geografickej olympiády

 

 Text: Zdenka Svrčková

Foto: MsÚ

DSC_0138.JPGDSC_0139.JPGDSC_0210.JPG1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg


30.6.2022