Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 14.8.2022.
Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

logo

Príhovor primátora k ukončeniu školského roka 2021/2022

primator_aktual.jpgVážené pani učiteľky, učitelia, milí  žiaci, práve sa skončil školský rok 2021/2022.

Aj napriek tomu, že nebol jednoduchý, veľa vás naučil a ukázal, čo je podstatné a dôležité. Viac si vážite zdravie, spoločnosť kamarátov, stretnutia so starými rodičmi, ale aj jednoduchý školský život v triedach spolu so spolužiakmi a učiteľmi.

Koniec školského roka je príležitosťou na hodnotenie, spomínanie aj poďakovanie. Hodnotenie svojej práce už držíte v rukách. Niekomu sa darilo viac, iný je možno nespokojný, tak to už ale v škole býva. Berte to ako príležitosť na nové výzvy.

Dovoľte mi, aby som najskôr poďakoval rodičom. V neľahkom čase sa snažili vytvoriť podmienky preto, aby sa ich deti mohli nerušene vzdelávať, aj keď riešili dôležité rodinné, alebo pracovné povinnosti. Veľké poďakovanie patrí aj kolegom učiteľom. V čase pandémie sa striedalo online a prezenčné vyučovanie, popritom testovanie. Ale všetko zvládli na jednotku, čo si veľmi vážim.

No a na záver chcem poďakovať samotným žiakom. Mnohí popri bežných školských povinnostiach urobili aj niečo naviac. Reprezentovali školu v športe, v odborných olympiádach a dosahovali výborné výsledky. Stojí to za spomenutie a vyzdvihnutie. Celkovo však hodnotím tento neľahký školský rok pozitívne a ďakujem všetkým za vzornú reprezentáciu školy a teda aj nášho mesta.

Žiakom prajem krásne a „dlhotrvajúce prázdniny“ a kolegom učiteľom a rodičom príjemnú dovolenku a oddych.

 

Ing. Miroslav Minárčik

primátor mesta


1.7.2022