Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 2.2.2023.
Meniny má Erik, Erika, zajtra Blažej.

logo

Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva

V priestoroch hlavnej sály Domu kultúry sa v piatok 25.11.2022 uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči.

V jeho úvode predseda mestskej volebnej komisie Milan Sekáč informoval o výsledkoch volieb do orgánov samosprávy mesta Bytča, ktoré sa konali 29. októbra 2022.

,,Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie primátora uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“

Tak znel sľub, ktorý zložil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik.

Po primátorovi zložili sľub aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí si súčasne prevzali aj osvedčenia o zvolení.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy a pri výkone svojej funkcie poslanca mestského zastupiteľstva ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“

Sľub poslancov mestského zastupiteľstva prečítal poslanec Juraj Babušík, ktorý je zároveň aj zástupcom primátora. Postupne sľub zložili aj ďalší poslanci mestského zastupiteľstva: Martin Dudoň, Martin Gajdošik, Gabriela Gašparíková, Martin Gácik, Damián Gloser, Ladislav Greguš, Ľubomír Hrobárik, Martin Kulíšek, Mária Lee Fujdiaková, Martina Macková, Roman Raždík, Ľuboslava Rybáriková, Marián Sedliak, Stanislav Struhal, Branislav Šušolík, Jozef Úradník a Peter Weber.

Racionálnosť, stabilita, dôvera a predvídateľnosť by mali byť piliermi, ktorými by sa predstavitelia mesta Bytča a poslanecký zbor mali riadiť v práve začínajúcom sa volebnom období. Vo svojom príhovore to uviedol primátor Miroslav Minárčik.

„Okrem pevného zdravia vám želám aj odvahu, pretože Bytča má aj veľké ambície. Želám si, aby pracovníci mesta Bytča a mestské zastupiteľstvo boli naďalej v súhre, pretože len tak dokážeme zabezpečiť ďalší rozvoj mesta, na ktorom nám všetkým záleží. Mojou úlohou ako štatutára bude zabezpečiť pre mesto čo najviac externých zdrojov. Obdobie, ktoré nás čaká, nebude ľahké a ani prajné, ale predpokladám, že je tu veľmi veľa šikovných ľudí, aby sme to zvládli. Našou úlohou bude previezť mesto v týchto ťažkých časoch labyrintom nepredvídateľnosti tak, aby sme si na konci mohli povedať, že sme to zvládli,“ uviedol primátor mesta Bytča.

Na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva bolo schválené aj poverenie poslanca mestského zastupiteľstva, ktorý bude oprávnený zvolávať a viesť zasadnutia mestského zastupiteľstva v zmysle príslušného zákona. Stal sa ním Branislav Šušolík.

Odsúhlasené bolo aj zriadenie Mestskej rady a sedem komisií mestského zastupiteľstva. 
  

Mestská rada

Členovia: Juraj Babušík, Peter Weber, Branislav Šušolík, Martin Gácik, Ľubomír Hrobárik, Martina Macková.

 

1. Komisia finančná

Predseda komisie: Peter Weber

Členovia komisie: Juraj Babušík, Gabriela Gašparíková, Damián Gloser, Zuzana Hajdúchová, Angelika Letková a Jozef Šutara.

 

2. Komisia správy majetku a podnikateľskej činnosti

Predseda komisie: Branislav Šušolík

Členovia: Stanislav Struhal,  Martin Kulíšek, Martina Macková, Peter Bočko, Branislav Chúpek, Vladimír Gabriš

 

3. Komisia výstavby a životného prostredia

Predseda komisie: Martin Gácik

Členovia komisie: Ladislav Greguš, Martin Gajdošík, Marián Sedliak, Juraj Babušík, Radoslav Červenec, Helena Králiková.

 

4. Komisia sociálnej a bytovej, verejného poriadku a vnútornej správy, kultúry a športu

Predseda komisie: Ľubomír Hrobárik

Členovia komisie: Ľuboslava Rybáriková, Roman Raždík, Mária Lee Fujdiaková, Martin Dudoň, Jozef Úradník, Jana Beňáková Tulisová.

5. Komisia grantová

Predseda komisie: Mária Lee Fujdiaková

Členovia komisie: Martin Gácik, Stanislav Struhal, Martin Dudoň, Damián Gloser, Alžbeta Tvrdá,Juraj Putirka, Ján Homolík.

 

 

6. Komisia na ochranu verejného záujmu v zmysle Ústavného zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

Predseda komisie: Ladislav Greguš

Členovia komisie: Martin Gácik, Juraj Babušík, Martin Kulíšek, Roman Raždík

 

7. Komisia vyraďovacia

Predseda komisie: Ľubomír Hrobárik

Členovia komisie: Stanislav Struhal, Branislav Šušolík


Na vykonávanie úlohy sobášiaceho poslanca poverili poslancov Stanislava Struhala, Ladislava Greguša a Branislava Šušolíka.

Mestské zastupiteľstvo tiež odsúhlasilo aj nasledovných členov do rád škôl a školských zariadení, ktorých zriaďovateľom je Mesto Bytča vo funkčnom období 2022-2026:

1/ v školskej rade ZŠ na ulici Eliáša Lániho v Bytči pp. Ľubomír Hrobárik, Ing. Gabriela Gašparíková, Branislav Šušolík, JUDr. Martin Kulíšek

2/ v školskej rade ZŠ na ulici Mieru v Bytči pp. Martin Dudoň, Ľuboslava Rybáriková, PhDr. Martin Gácik, Mária Lee Fujdiaková

3/ v školskej rade ZUŠ Bytča p. Ing. Juraj Babušík   

4/ v školskej rade CVĆ Bytča p. Stanislav Struhal

5/ v školskej rade MŠ na Ul. Hurbanovej v Bytči p. Mgr. Roman Raždík 

6/ v školskej rade MŠ na Ul. Dostojevského v Bytči p. Mgr. art. Jozef Úradník

7/ v školskej rade MŠ Pšurnovice, Bytča p.  JUDr. Ladislav Greguš, PhD.

8/ v školskej rade MŠ Hliník nad Váhom, Bytča p. Martin Gajdošík

9/ v školskej rade MŠ Hrabové, Bytča p. Marián Sedliak

10/ v školskej rade MŠ Malá Bytča, Bytča p. Damián Gloser

 

Súčasťou ustanovujúceho zasadnutia mestského zastupiteľstva bolo aj určenie platu primátora mesta. Poslanecký zbor súhlasil so zvýšením základného platu primátora v zmysle Zákona o 30 percent.  Poslanci si taktiež schválili mesačnú odmenu vo výške 6% základného platu primátora.

Najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva sa uskutoční 14. decembra 2022 o 14:00 hod.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

 

DSC_1099.JPGDSC_1092.JPGDSC_1102.JPGDSC_1108.JPGDSC_1111.JPGDSC_1114.JPGDSC_1118.JPGDSC_1120.JPGDSC_1124.JPGDSC_1127.JPGDSC_1130.JPGDSC_1134.JPGDSC_1137.JPGDSC_1140.JPGDSC_1143.JPGDSC_1146.JPGDSC_1149.JPGDSC_1152.JPGDSC_1155.JPGDSC_1157.JPGDSC_1161.JPGDSC_1164.JPGDSC_1181.JPGDSC_1192.JPGDSC_1202.JPG

 


28.11.2022