Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 2.10.2023.
Meniny má Levoslav, zajtra Stela.

logo

Oslávili Deň matiek

Sviatok Deň matiek možno právom označiť za najväčší sviatok pre každého syna či dcéru, vnúčatá či tie najmenšie pravnúčatá. Láska je najväčšou radosťou, ktorú človek rozdáva druhým a sám neobmedzene prijíma tento dar. A práve ženy, mamičky, staré mamy rozdávajú lásku plným priehrštím, dodávajú odvahu do ďalších dní života, sú piliermi, na ktoré sa možno spoľahnúť. Mama je osoba, ktorá je nám najbližšia, je pre nás nenahraditeľná a jedinečná, pretože nás nosila pod srdcom a darovala nám to najcennejšie život.  

 Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2023 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám,  s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. V hlavnej sále Domu kultúry všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. ,,Aj keď výchova detí si najmä zo strany matiek vyžaduje obrovské úsilie a veľký kus práce, výchova detí nie je prácou. Je poslaním. Nuž vzdajme úctu matkám, ktoré v mene tohto poslania nezištne obetujú nielen svoj voľný čas, svoje tajné plány a ambície. Veď práve matka úzkostlivo sleduje každý krok svojho dieťaťa, teší sa z jeho úspechov, prežíva nezdary, pohládza ubolenú nožičku, tváričku či dušičku. A je to práve matka, kto neskôr s obavami ale aj s patričnou dávkou hrdosti vyprevádza svoje dieťa do tajomného sveta dospelosti“ povedal primátor mesta a v závere všetkým ženám poprial pevné zdravie, pohodu, porozumenie a lásku na každom kroku.

Po slávnostnom príhovore nasledoval známy hudobno - zábavný program ,,Šláger paráda“ v podaní speváka a moderátora Martina Jakubca, speváčky Božanky, hudobnej skupiny Duo Rytmus a slovenskej speváčky, herečky a moderátorky Maje Velšicovej.

Účinkujúci od publika zožali veľký úspech. Po skončení programu bola každá žena obdarovaná kvietkom, ako prejav úcty a vďaky za ich obetavosť pri plnení si materinského povolania.

 

Text a foto: Nina Gácik

 

DSC_1588.JPGDSC_1593.JPGDSC_1614.JPGDSC_1616.JPGDSC_1622.JPGDSC_1631.JPGDSC_1635.JPGDSC_1645.JPGDSC_1652.JPGDSC_1668.JPGDSC_1673.JPGDSC_1677.JPGDSC_1680.JPG


15.5.2023