Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Pripomíname si Mesiac úcty k starším

Prvý október je Svetovým dňom seniorov a následne celý mesiac sa nesie v znamení úcty k starším, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov o náš dnešok. Je veľmi dôležité nájsť si čas na vľúdne slovo a úsmev pre starších.  Aj preto každoročne Mesto Bytča organizuje v tomto období podujatie venované seniorom, aby im pri tejto príležitosti poďakovalo za prácu a aktivity a zároveň pripomenulo ostatným – mladším, že úcta k starším nie je len slovo, ale mala by sa napĺňať aj skutkami, spontánne a nepretržite po celý rok, pretože oni si ju zaslúžia. Deň úcty k starším sa tento rok konal 15. októbra a hlavnú sálu  Domu kultúry v Bytči zaplnilo približne 300 seniorov.

Ceníme si Vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si Vaše vrásky, vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci, odovzdanosť dlane. Tešíme sa, že ste mali šťastie dožiť sa vyššieho veku a mesiac úcty k starším by sme mohli premenovať i na mesiac životnej múdrosti, lebo tá sa získava len rokmi tvrdej práce a skúsenosťami,“ povedal v príhovore seniorom primátor mesta Miroslav Minárčik a všetkým zaželal, aby jeseň ich života bola plná farieb radosti, zdravia a spokojnosti, aby ju prežívali v jedinečných okamihoch šťastia spolu so svojimi najbližšími, pre ktorých sú stále potrební a milovaní.

 Po slávnostnom príhovore primátora nasledoval viac ako dvojhodinový kultúrny program v ktorom vystúpili spevák Marek Bednár so skupinou Benefit a kapela Hergottovci. V závere kultúrneho programu primátor obdaroval každého milým kvietkom.

Milí seniori,

želáme vám predovšetkým pevné zdravie, šťastie, veľa radosti v kruhu vašich najbližších, pokoj v duši, veľa pozitívnej energie, spokojnosť a pozitívny pohľad na svet a dianie okolo seba.

 

Text a foto: Nina Gácik

 

DSC_2960.JPGDSC_2980.JPGDSC_2984.JPGDSC_2986.JPGDSC_2997.JPGDSC_3011.JPGDSC_3015.JPGDSC_3028.JPGDSC_3031.JPGDSC_3032.JPGDSC_3033.JPGDSC_3036.JPGDSC_3038.JPG


17.10.2023