Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 19.1.2022.
Meniny má Drahomíra, zajtra Dalibor.

logo

Nové stránky mesta Bytča

primátor mesta Miroslav MinárčikMilí spoluobčania a návštevníci oficiálnych stránok mesta Bytča,

dovoľte mi, aby som vás pri príležitosti zverejnenia nových webstránok mesta oboznámil so  zmenami, ktoré nastali oproti i naďalej dostupnej staršej verzii.

Myšlienka prepracovania vyplynula z legislatívnych zmien, ktoré sa dotýkajú všetkých subjektov verejnej správy i samospráv, ale aj z potreby modernizácie externej prezentácie nášho mesta. Z hľadiska legislatívnych zmien boli prijaté štandardy prístupnosti webov a povinné zverejňovanie dokumentov. Z pohľadu potreby externej prezentácie je našim cieľom, aby každý návštevník stránok mesta (občan, návštevník, podnikateľ) našiel vo svojej sekcii všetko, čo ho zaujíma a čo potrebuje pre výkon svojej pracovnej činnosti.

V neposlednom rade naše stránky poskytujú prístupnosť obsahu a funkčnosti aj pre občanov so zdravotným obmedzením.

Do nových stránok boli začlenené funkcie vyhľadávania a Rich Site Summary (RSS) kanála, ktorý vám umožňuje prijímať všetky zmeny na oficiálnej stránke do vašich mailov, či RSS čítačiek.

Novinkou bude uverejňovanie oficiálnych stanovísk mesta k aktuálnym problémom, ako aj pravidelné týždenné informovanie o udalostiach zaznamenaných Mestskou políciou Bytča a  pripravovaných projektoch.

Okrem iného na našich stránkach pribudla kronika mesta, kalendár podujatí i cyklistické mapy, ktoré vám poskytnú možnosť spoznať históriu, súčasnosť a okolie nášho mesta.

V sekcii kontaktov nájdete okrem kontaktov na dôležité inštitúcie v Bytči aj kontakty na  inštitúcie v Žiline. Podobne v sekcii užitočných liniek sa nachádzajú odkazy i na webstránky okolitých miest a obcí.

Veríme, že prezentované stránky obohatia váš rozhľad nielen o samotnom meste Bytča, ale aj o celom bytčianskom regióne.

 

Miroslav Minárčik

primátor mesta Bytča


14.6.2011