Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 22.5.2019.
Meniny má Júlia, Juliana, zajtra Želmíra.

logo

NAJSTARŠIA OBČIANKA MESTA BYTČA

Dňa 13. septembra 2012 sa dožila krásneho jubilea 98 rokov obyvateľka nášho mesta pani Mária Sedmíková, rod. Hlucháňová. K vzácnemu životnému jubileu  jej osobne prišli zablahoželať a zaželať ešte veľa zdravia a síl primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, prednosta úradu Mgr. Andrej Gallo, M.B.A. a poslanec p. Július Kozák.

Keďže je najstaršou obyvateľkou mesta Bytča a zároveň aj najstaršou klientkou zariadenia pre seniorov Jesienka, tak pre ňu pani riaditeľka tohto zariadenia Mgr. Adriana Tichá spolu s personálom zorganizovala malú oslavu v oddychovej miestnosti. Celé doobedie sa pripravovali rôzne dobroty. Nechýbala ani krásna torta a samozrejme ani ďakovný list a krásna kytica od p. primátora a ostatných gratulantov. Nič netušiaca pani Sedmíková bola veľmi prekvapená a dojatá. Na tomto posedení boli prítomní tí, ktorí sú jej blízki, alebo jej nejakým spôsobom pomáhajú. Všetci po príchode oslávenkyne zaspievali živio, pripili jej na zdravie a každý jej zablahoželal a poprial ešte veľa zdravia, šťastia a síl do ďalších rokov.

„Mám sa výborne," prezradila nám s úsmevom 98-ročná oslávenkyňa. Jediné, čo ju dnes trápi, je mladosť. „Trápi ma nie preto, že by som chcela niečo zmeniť, ale že je už preč.“
Počas  svojho života pôsobila ako učiteľka na 2. stupni Základnej školy v Kokave nad Rimavicou. „Život som mala dobrý, nemôžem sa sťažovať. Na všetko z prežitého rada spomínam," dodala pani Mária, ktorá nám prezradila aj to, ako sa možno dožiť 98 rokov. „Treba robiť to, čo ja. Chodiť do prírody, zdravo žiť a veľa sa smiať."

K  narodeninám jej srdečne blahoželáme a prajeme, aby ešte dlho žila medzi nami, obdarená zdravím a obklopená láskou a porozumením svojich blízkych.

 

Text, foto: Zdenka Svrčková, referát kultúry

najstaršia obyvateľka Bytčenajstaršia obyvateľka Bytčenajstaršia obyvateľka Bytčenajstaršia obyvateľka Bytčenajstaršia obyvateľka Bytčenajstaršia obyvateľka Bytče


17.9.2012