Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Majstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom tenise.

V štvrtok 25.10.2012 sa v priestoroch telocvične Gymnázia  a ZŠ na ulici Lániho v Bytči uskutočnil už VI. Ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky mentálne postihnutých v stolnom tenise. Majstrovstvá sa konali za podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, SZŠMP, KŠÚ Žilina a ŠZŠI Bytča, ktorá bola zároveň aj organizátorom tohto podujatia.

Súťažilo sa v kategóriach dvojhra a štvorhra mladší žiaci(-ky), starší žiaci(-ky), mladší dorastenci(-nky), starší dorastenci(-nky), muži a ženy.

Za zelenými stolmi sa stretlo 98 hráčov z Bytče, Považskej Bystrice, Martina, Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Žiliny, Púchova, Krupiny, Dobšinej, Veľkej Lomnice, Horného Kelčova, Šuje, Novej Bane, Námestova, Batizoviec, Šuje, Levíc, Ilavy, Detvy, Rožňavy, Prešova a Košíc.

Zahájenie súťaže, okrem iných hostí, sa zúčastnil aj primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, ktorý srdečne privítal všetkých hráčov a poprial im veľa šťastia v hre. Primátor svojho športového ducha nezaprel a zahral si ,,úvodné“ kolo.

Zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Bytči súťažilo 8 detí a celkovo sa úspešne umiestnili títo štyria žiaci:

1.miesto v kategórii dvojhra mladší žiaci získal Peter Rástočný a 2.miesto Zdenko Sládeček.

1.miesto v kategórii dvojhra starší žiaci získal Adam Cabay.

2.miesto v kategórii dvojhra staršie žiačky získala Dominika Rástočná

1.miesto v kategórii štvorhra žiaci získal Adam Cabay so súťažiacim Nicolasom Bartošom z Detvy.

Víťazi boli odmenení medailami, diplomami a vecnými cenami.

Veľké Ďakujem za podporu tejto súťaže patrí mestu Bytča, ktoré poskytlo zľavu na obedy pre súťažiacich a pre organizačný tím, Gymnáziu Bytča a ZŠ Lániho za bezplatné poskytnutie priestorov telocviční a za ústretovosť a priateľský prístup všetkým zúčastneným osobám.

Zdenka Svrčková

 

Fotogaléria

Majstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom teniseMajstrovstvá Slovenska mentálne postihnutých v stolnom tenise


26.10.2012