Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Technické služby mesta Bytča za posledné mesiace.

Leto je už definitívne za nami, no ani v tomto období zamestnanci TS z povinných prác neupustili. Pravidelné kosenie trávnatých plôch v celom meste, ošetrovanie živých plotov, udržiavanie čistoty v meste (polievanie ciest, zametanie chodníkov), orezávanie konárov stromov, asfaltovanie výtlkov v meste a v prímestských častiach, udržiavanie mestskej plavárne, údržba verejného osvetlenia a mestského rozhlasu v celom meste a v prímestských častiach sú stálymi prácami v tomto období. Ďalšou úlohou TS je aj starostlivosť o vodný tok cez mesto a čistenie kanalizačných zberačov, no nezabúda sa ani na čistenie vodných tokov a rigolov v prímestských častiach Hliník nad Váhom, Hrabové, Malá Bytča, Pšurnovice a Mikšová-Beňov. Spomínané vodné toky a rigoly treba čistiť priebežne počas celého roka, preto mesto Bytča prijalo 6 nových zamestnancov na dobu určitú. Zamestnancom bolo zakúpené aj pracovné oblečenie a obuv.

Počas letných prázdnin TS Bytča realizovali opravu oplotenia medzi ZŠ Mieru a MŠ Dostojevského a opravu kanalizácie v MŠ Pšurnovice. Nutné bolo aj opravenie sociálneho zariadenia v jednej z budov MŠ Dostojevského a taktiež na ZŠ ulice Lániho v spodnom podlaží budovy. Ďalej pokračovali prácami: oprava chodníka na Kollárovej ulici, odvodnenie ciest v Hrabovom, demontovanie sociálneho zariadenia na futbalovom štadióne a následne pripravenie miesta na nové toalety + výroba nového oplotenia a výroba altánu pre autá slúžiace MÚ a Mestskej polícii.

Pracovníci TS sa v značnej miere podieľali aj na Kultúrnom lete a Michalskom jarmoku.

V jesennom období TS začali realizáciu jesenného zberu. Rozmiestnili približne 100 kontajnerov po celom meste a v prímestských častiach, aby sa občania mohli zbaviť nadmerného odpadu a nepotrebných vecí. Momentálne pracovníkov TS zamestnáva padajúce lístie zo stromov, ktoré je potrebné pohrabať a vyviesť na skládku.

Od 15.novembra 2012 začína zimná hotovosť pre vodičov TS a potrvá do úplného skončenia zimného obdobia. K dispozícii majú 4 traktory. 2 multicary na posyp, UMC 060, BOBCAT a LIAZ 706. Do budúcna chcú svoj autopark doplniť. A o akú techniku by išlo, som sa spýtala zástupcu vedúceho TS L. Hrobárika: ,, Áno, je pravda, že jedným z našich plánov je zakúpiť dva až tri kusy novej techniky, samozrejme za podpory finančných prostriedkov z mesta Bytča. Išlo by o kúpu novej multicary-sypač, kde časom by sa dokúpila aj nadstavba na polievanie parkov a kvetovej výzdoby v meste Bytča. Ďalej je potrebné zakúpiť nový autobus, ktorý by bol určený na prepravu športových klubov, klubov Dôchodcov, školských výletov a zájazdov, pretože autobusy, ktoré máme momentálne k dispozícii nespĺňajú ani základnú euronormu. Ako tretiu techniku by bolo treba zakúpiť vozidlo na vývoz veľkokapacitných kontajnerov.“

Zdenka Svrčková

 

Fotogaléria

Čistenie rigolova vodných tokovČistenie rigolova vodných tokovČistenie rigolova vodných tokovJesenný zberJesenný zberJesenný zberJesenný zberOprava oplotenia na ZŠ MieruOpravenie sociálneho zariadenia MŠ Dostojevského a ZŠ LánihoOpravenie sociálneho zariadenia MŠ Dostojevského a ZŠ LánihoRezanie a ošetrovanie zeleneRezanie a ošetrovanie zeleneRezanie a ošetrovanie zelene


26.10.2012