Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Mesiac úcty k starším v Bytči

Október, mesiac jesenného obdobia, kedy nás príroda svojim umeleckým vyčíňaním ohromuje a pripomína maliarovu paletu, mesiac, ktorý už tradične patrí aj seniorom.
Ako prejav vďaky a úcty pripravilo mesto Bytča pre svojich občanov kultúrny program pri príležitosti mesiaca úcty k starším, ktorý sa uskutočnilo 28.októbra 2012 v Dome kultúry v Bytči.

Príjemné popoludnie, počas ktorého sa stretli síce veľmi odlišné generácie, no napriek tomu mali k sebe veľmi blízko. Aj takto by sa dal charakterizovať kultúrny program, na ktorom vystúpila jedna z najlepších dychových kapiel na Slovensku – DRIETOMANKA.

,, Váš ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román, ktorého autormi ste vy“, uviedol vo svojom príhovore primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, ktorý všetkým seniorom zaželal veľa zdravia, aby nikdy neprestali byť duchom mladí, aby ich jeseň života bola dlhým babím letom plným harmónie a spokojnosti a aby všade okolo rozdávali krásu, radosť, optimizmus, životný elán a lásku. V závere kultúrneho programu primátor obdaroval každého milým kvietkom.

Mesto Bytča, nielen týmto podujatím vyjadruje úctu a vďaku svojim seniorom, no myslí  na nich aj počas celého roka.
Kto sa naučí vážiť si šediny, nemusí sa báť, že zostane v starobe nepovšimnutý. Nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Preukážme im našu úctu.

Text, foto: Zdenka Svrčková, referát kultúry

Mesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v BytčiMesiac úcty k starším v Bytči


29.10.2012