Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Vo štvrtok 29. novembra 2012 sa v priestoroch DSS Jesienka v Bytči konala vysviacka novej kaplnky. Vysviacky kaplnky sa  zúčastnili  predstavitelia cirkvi generálny vikár Mons. Ladislav Stromček, kancelár diecéznej kúrie Mons. Michal Baláž, farár a dekan farnosti Bytča Vsdp. Dalibor Mišura, primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, vedenie DSS a široká verejnosť.

Generálny vikár najprv posvätil oltár a priestory kaplnky, ktorá je zasvätená sv. Františkovi z Assisi. Budú v nej slúžené rímskokatolické sv. omše väčšinou každú sobotu o 9:00 hod.
„Som veľmi rád, že dnešným vysvätením kaplnky v zariadení pre seniorov, budú mať naši klienti priestor, kde popri fyzickej opatere nájdu aj duchovnú obrodu. O to viac ma teší prítomnosť generálneho vikára, čím biskupský úrad priložil vážnosť tejto vysviacke. Prajem všetkým našim klientom, ale aj ostatným občanom, aby vždy našli v našej kaplnke pokoj a lásku v duši a na srdci“ poprial v príhovore primátor Miroslav Minárčik
Kapacita kaplnky je uspôsobená pre 30 veriacich. „ Naším zámerom je, aby slúžila nielen pre klientov centra, ale aj pre širokú verejnosť “– povedala riaditeľka DSS Mgr. Adriana Tichá.
Okrem kaplnky boli posvätené aj samotné priestory DSS Jesienka.

Celá slávnosť s pozvanými hosťami i s klientmi, ktorí tu ako prví našli svoj nový domov, sa udiala v príjemnej atmosfére.
Zamestnanci a klienti DSS Jesienky všetkým, ktorí materiálne a finančne prispeli k zariadeniu kaplnky sv. Františka z Assisi, vyslovujú úprimné ,, Pán Boh zaplať“.

Text, foto: Zdenka Svrčková, referát kultúry

Vysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnkyVysviacka kaplnky


3.12.2012