Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Slávnostné oceňovanie športovcov Mesta Bytča.

V piatok 30. novembra 2012 sa v Dome Kultúry v Bytči zišli úspešní športovci, ktorí reprezentujú mesto Bytča na športových súťažiach nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni a ľudia, ktorí sa zaslúžili o rozvoj športu v našom meste a pri výchove mladej generácie bytčianskeho regiónu.

Ďakovný list, kvety a tortu pred prítomnými pozvanými hosťami odovzdával úspešným jednotlivcom a kolektívom primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik.

„Oceňovať najlepších športovcov má veľký význam. Títo športovci šíria dobré meno nášho mesta. Preto stojí za povšimnutie ich aktivita a s ňou spojené vynaložené úsilie pri náročných tréningoch a zápasoch. Som rád, že sme v tomto roku začali s oceňovaním športovcov a dúfam, že sa to stane tradíciou aj do ďalších rokov,“ povedal primátor mesta p. Minárčik.

Na záver sa všetkým poďakoval za reprezentáciu mesta Bytča a za všetko, čo robia v prospech rozvojašportu a telesnej kultúry. Všetkým,  ktorí sa umiestnili v jednotlivých kategóriách poprial, aby sa im aj naďalej darilo a aby spoločne dokázali udržať športový život v meste.

JEDNOTLIVCI:

Janka Hagendorfová -  lyžiarka, plavkyňa, 1.miesto na medzinárodných lyžiarskych pretekoch v ČR a 2. miesto na medzinárodných lyžiarskych pretekoch vo Veľkej Rači, na medzinárodných plaveckých pretekov diabetikov v Karvinej  3 prvé miesta v kategórii : prsia, kraul a voľný spôsob.

Matúš Hromec – kulturista, vicemajster Slovenska vo váhe do 80 kg.

Ján Hrankay – bojové umenie KUNG-FU, v medzinárodných súťažiach  1.miesto Európskeho pohára v Taliansku 1993, 1.miesto Svetového pohára v Prahe 1994, na 1.ročníku v čínskom boj. umení na Slovensku získal so svojimi študentmi jedno 1.miesto, štyri 2. miesta, a dve 3.miesta, od r. 2006 – r. 2012 každý rok účasť na celosvetovej exhibícii kung-fu v Hongkongu, - v septembri 2008 účasť na 1. majstrovstvá Slovenska vo Wushu,  
umiestnenia: tri 1. miesta, štyri 2.miesta, dve 3. miesta, usporiadanie Exhibícií kung fu pre verejnosť už niekoľko rokov po sebe ako jediný na Slovensku, ako jediný zo Slovenska sa v tomto roku zúčastnili veľkej exhibície Čínskych bojových umení v Brne, venuje sa výchove mladej generácie  bytčianskeho regiónu.


Martin Ozánik – thajský box, titul šampióna ľahkej váhy za rok 2009/2010, po tomto titule zaradený medzi profesionálnych zápasníkov, založil v Bytči svoju školu pod názvom: ASSASSIN GYM BYTČA"- tzv. Klub thajského boxu, kde trénuje všetky vekové aj váhové kategórie, usporiadateľom dvoch úspešných akcií pod názvom: Večer Thajského boxu, venuje sa výchove mladej generácie  bytčianskeho regiónu

Jozef Kemka - bežec stredoslovenskej ligy BLŽ a janrun, zúčastňuje sa ligových, okresných a celoslovenských súťaží.

Ing. Bohuslav Tiso – stolný tenis, 3.miesto na majstrovstvách SR vo dvojhre, 1.miesto na celoslovenskom turnaji v Ružomberku, 3. miesto v Martine v kategórii nad 50r.
kolektívne: -3. miesto A družstva mužov v 2.lige Za+BB, 3.miesto C družstvo mužov v 6.lige

KOLEKTÍVY

Tanečná skupina REBEL - 3.miesto na medzinárodnej súťaži a 4. miesto v celoslovenskej súťaži v discotancoch.

MHK BYTČA
kategória mladšie dorastenky -  titul MAJSTERKY Slovenskej republiky r.2012
kategória staršie dorastenky -  bronzová medaila r. 2012
kategória mladšie žiačky -  strieborná medaila r .2012
kategória staršie žiačky – bronzová medaila r. 2012

FUTBAL
Družstvo starších žiakov – vzorná reprezentácia mesta vo futbalových súťažiach a postup do I. ligy kategórie žiakov

FO Kinex Bytča - vzorná reprezentácia mesta vo futbalových súťažiach a postup z V. ligy do majstrovstiev regiónu (za úspešný tím prevzal ocenenie kapitán mužstva Peter Špánik)

ÚSPEŠNÍ TRÉNERI

Barborka Bunčová – tanečná skupina Rebel
Jozef Hanták – MHK Bytča, mladšie a staršie dorastenky
Eva Pastorková – MHK Bytča, mladšie žiačky
Ľudmila Danišová – MHK Bytča, staršie žiačky
Petr Kendy – futbal, mladší a starší žiaci I. liga
Jozef Bologa - futbal, mladší a starší žiaci I. liga
Ľubomír Hrobárik – futbal, dorast mladší a starší III. liga

FUNKCIONÁRI

Jozef Šelmek – prezident klubu FO Kinex Bytča
Miloš Micheľ – prezident MHK Bytča
Peter Mičiník – manažér MHK Bytča

Text, foto: Zdenka Svrčková, referát kultúry

Oceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcovOceňovanie športovcov


3.12.2012