Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 29.11.2023.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Stretnutie s Mikulášom v Bytči.

"Stretnutie s Mikulášom" takýto názov malo predvianočné kultúrne podujatie, ktoré pre deti i dospelých pripravilo mesto Bytča, Centrum Voľného Času a Farský úrad Bytča 5. decembra 2012 o 16:00 hod v Dome kultúry.
Podujatie začalo rozprávkou ,,Tri prasiatka“, ktorú pre deti pripravilo Centrum Voľného Času pod vedením Mgr. Majky Hlavoňovej.
Po predstavení vstúpil do sály toľko očakávaný Mikuláš. Starší pán s bielou hustou bradou, milým úsmevom a biskupskou palicou neprišiel sám, priviedol si aj pomocníkov – troch krásnych anjelov a dvoch čertov. Prihovoril sa deťom, ktorým žiarili očká a od samého úžasu aj zabudli dýchať, tí najmenší ho videli prvýkrát v živote.
Na krásne vyzdobenom javisku, pod stromčekom, symbolom blížiacich sa Vianoc, bolo prichystaných 210 balíčkov, ktoré zabezpečilo Mikulášovi pre deti, mesto Bytča.
Každé dievčatko či chlapček bez rozdielu veku si odnášali po odrecitovaní básničky, alebo odspievaní pesničky svoj vlastný balíček s radosťou a hrdosťou.
Po rozdaní balíčkov sadol Mikuláš so svojím sprievodom na pripravený voz s koňom a ponáhľal sa na námestie, kde ho už netrpezlivo čakali stovky detí s rodičmi.
Na námestí primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik spoločne s Mikulášom, Bytčianskym farárom Daliborom Mišurom a s ostatnými slávnostne rozsvietili vianočný stromček a výzdobu. Pod rozsvieteným stromčekom si deti s Mikulášom, anjelmi a čertmi aj zatancovali. Mikuláš stihol previesť na svojom voze aj niekoľko detí po námestí, no potom sa už  s anjelmi aj p. primátorom ponáhľal do kostola Všetkých svätých. V kostole ich privítal pán farár s deťmi, rodičmi i starými rodičmi. Po skončení svätej omše porozdával Mikuláš spoločne s farárom, primátorom a anjelmi posledné balíčky a sladkosti.
Po rozdaní nádielky sa deti s úsmevom a sladkým darčekom vybrali domov. Veď práve to je vo sviatočné dni najdôležitejšie – rozdávať radosť a úsmev.

Text, foto: Zdenka Svrčková, referát kultúry

Stretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v BytčiStretnutie s Mikulášom v Bytči


7.12.2012