Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 29.10.2020.
Meniny má Klára, zajtra Šimon(a).

logo

Hliník na Váhom – 9. ročník SSHL a 4. ročník nočnej hasičskej súťaže

Dňa 29. augusta 2015 sa v Hliníku nad Váhom konala hasičská súťaž zaradená do Severoslovenskej hasičskej ligy, po ktorej nasledovalo záverečné vyhodnotenie a odmeňovanie najlepších a najúspešnejších družstiev 9. ročníka SSHL. Po ukončení dennej ligovej súťaže sa pokračovalo nočnou hasičskou súťažou, ktorá patrí medzi súťaže NHL Žilinského kraja. V priebehu nočnej súťaže bol pre prítomných pripravený tanečný parket, na ktorom sa odohrala letná Get Fun Tour Party.

 So začiatkom o 13.00 h sa uskutočnilo 11. kolo SSHL, na ktorom sa zúčastnilo 39 družstiev, z čoho bolo 27 mužských a 12 ženských. V ženskej kategórii zvíťazili ženy z DHZ Kvašov, na 2. mieste ženy z DHZ Bytčica a 3. miesto obsadilo domáce družstvo mladších žien z DHZ Hliník nad Váhom. V mužskej kategórii zvíťazili muži z DHZ Podvysoká, za nimi na 2. mieste sa umiestnili muži z DHZ Malá Bytča a 3. miesto získali hasiči z SDH Vřesina. Absolútni víťazi zo ženskej ako aj mužskej kategórie získali okrem trofejí za umiestnenie aj putovné poháre, ktoré si na najbližší rok umiestnia vo svojich vitrínkach. Ďalšie ocenenia získali prúdari, ktorí najrýchlejšie zostrelili terč. V kategórii žien bola najrýchlejšia prúdarka z DHZ Bytčica, ktorá pravý terč zhodila za 16,71 s. Najrýchlejší prúdar spomedzi mužov bol z DHZ Podvysoká , ktorý  zostrelil terč v 13,35 s.

 Vyhodnotením 11. kola SSHL však oceňovanie družstiev neskončilo. Nasledovalo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka SSHL v roku 2015, do ktorého bolo prihlásených 14 mužských a 5 ženských družstiev. Ocenenia získali súťažiaci s najväčším počtom bodov, najrýchlejší prúd spomedzi 11. ligových kôl a nezabudlo sa ani na tých, ktorým sa v tomto ročníku nedarilo. Ocenenia boli pripravené pre všetkých účastníkov SSHL, ale na stupne víťazov a cennejšími trofejami boli odmenení tí najlepší. V ženskej kategórii sa na 3. mieste umiestnili ženy z DHZ Hliník nad Váhom, pred nimi na 2. mieste ženy z DHZ Jablonové a víťazkami SSHL v roku 2015 sa stali DHZ Bytčica. Najrýchlejšie prúdarky na ľavom aj pravom prúde boli z DHZ Bytčica. V mužskej kategórii 3. miesto obsadili muži z DHZ Staškov, pred nimi na 2. mieste muži z Mojšovej Lúčky a absolútnymi  víťazmi SSHL v roku 2015 sa stali DHZ Rudinka. Najrýchlejšími prúdarmi sa stali na ľavom prúde prúdar z DHZ Podvysoká a na pravom prúde prúdar DHZ Rudinka. Cenu pre „smoliara súťaže“ v ženskej kategórii patrila hasičkám z Bytče a v mužskej kategórii ju prevzali hasiči z Rosiny.

 O 20.00 h sa začala nočná hasičská súťaž, ktorá bola zaradená ako 8. kolo NHL-ky Žilinského kraja. Na súťaži sa zúčastnilo 37 mužských a 16 ženských družstiev. Ocenenia boli pripravené až do 5. miesta v oboch kategóriách. Novinkou nočnej súťaže bolo, že prebiehala súčasne na 2 dráhach. Jedna dráha bola určená pre mužov, tá druhá len pre ženské tímy. Absolútnymi víťazmi, ktorí zároveň získali putovný opasok sa stali muži z DHZ Malá Bytča. V ženskej kategórii zvíťazili ženy z DHZ Hliník nad Váhom.

Organizátori z DHZ Hliník nad Váhom vyjadrujú vďaku účastníkom za hladký priebeh a sled celkového diania počas hasičských súťaží.

Text: Iveta Gajdošiková

 

_DSC0029.JPG_DSC0037.JPG_DSC0054.JPG_DSC0114.JPG_DSC0186.JPG_DSC0905.JPG_DSC0905.JPG_DSC0949.JPG_DSC0985.JPG


31.8.2015