Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 24.5.2018.
Meniny má Ela, zajtra Urban.

logo

Oslavy Dňa učiteľov v Bytči

Celá naša spoločnosť 28. marca vzdáva hold jednému z najušľachtilejších povolaní, povolaniu učiteľa. Medzinárodný deň učiteľov a pedagogických pracovníkov je dňom, kedy si všetci viac ako inokedy uvedomujeme význam ich práce, ktorá sa spája s náročnosťou a zodpovednosťou za výchovu a vzdelávanie mladej generácie.
Z histórie výchovy a vzdelávania je známe, že každá spoločnosť a všetci pokrokoví pedagógovia kládli na prácu učiteľa a vychovávateľa vysoké nároky. Vždy ju spájali s takými vlastnosťami, ako sú zodpovednosť, trpezlivosť, vytrvalosť, slušnosť, čestnosť, úprimný vzťah k prácii a osobný príklad.

V Bytči sme si Deň učiteľov pripomenuli v stredu 29. marca za prítomnosti pedagogických pracovníkov nielen z materských a základných škôl, centra voľného času a základnej umeleckej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bytča, ale aj z Gymnázia, Súkromnej strednej odbornej školy a Špeciálnej základnej školy internátnej. Za náročnú a zodpovednú prácu pri vzdelávaní ďalších generácií sa všetkým učiteľom vo svojom príhovore poďakoval primátor mesta, pán Miroslav Minárčik. „Prajem všetkým pedagógom veľa trpezlivosti, nakoľko práca učiteľa si ju aj vyžaduje a je náročná hlavne po psychickej stránke. Nezaobíde sa bez lásky k deťom, empatie, pevných nervov, individuálneho prístupu ku žiakom, neustáleho vzdelávania sa a stretávania sa s problémami každodenného školského života... „ povedal vo svojom prejave pán primátor.

V kultúrnom programe predviedli svoje herecké umenie herci z Mestského divadla Žilina v divadelnej hre ,,Smith and Wesson“.

Po ukončení slávnosti nasledovalo malé občerstvenie pre všetkých prítomných.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

den_ucitelov_20170.jpgden_ucitelov_20171.jpgden_ucitelov_20172.jpgden_ucitelov_20173.jpgden_ucitelov_20174.jpgden_ucitelov_20175.jpgden_ucitelov_20176.jpgden_ucitelov_20177.jpgden_ucitelov_20178.jpg

 


29.3.2017