Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 24.5.2018.
Meniny má Ela, zajtra Urban.

logo

Dopravná výchova v materskej škole

V Materskej škole na Ul. Hurbanova v Bytči sa v mesiaci október uskutočnila rekonštrukcia asfaltového povrchu chodníkov na školskom dvore. Rekonštrukcia bola zrealizovaná z finančných prostriedkov Mesta Bytča a z mimorozpočtových zdrojov, ktoré získala MŠ prostredníctvom projektu z Nadácie Pontis. Práce vykonali technické služby mesta Bytča.
Nakoľko nás už zastihlo zimné počasie plánované práce súvisiace s dokončením školského dvora sme uskutočnili až na jar 2017.
Firma Cassandra Group, s. r.o. Bytča nám pomohla pri realizácií dopravných chodníkov – nástreky, vodorovné značenie, nástreky dopravných značiek, kruhové objazdy, krajnice asfaltových chodníkov. Rekonštrukciou pôvodného ihriska materská škola významným spôsobom zvýšila úroveň možnosti edukácie detí v oblasti prevencie bezpečnosti na cestách, keďže sú priamymi účastníkmi či už ako chodci, cyklisti, alebo cestujúci hromadnej, prípadne osobnej dopravy. Prvoradým cieľom realizácie je predovšetkým získanie a prehĺbenie poznatkov o pravidlách cestnej premávky a správania sa na ulici prostredníctvom didaktických a praktických aktivít a v neposlednom rade prevencia detskej úrazovosti pri dopravných nehodách.
Podporiť záujem detí o dopravnú výchovu sa nám podarilo aj zakúpením odrážadiel, kolobežiek a bicyklov, ktoré boli financované z 2 % z daní. Ďakujeme Mestu Bytča, technickým službám mesta Bytča, Nadácií Pontis za rekonštrukciu asfaltových chodníkov. Firme Cassandra Group, s. r.o. Bytča p. Marianovi Adamčíkovi za ochotu a ústretovosť pri vytvorení dopravných nástrekov na chodníky, ktoré boli zrealizované v našej materskej škole sponzorsky.

Mgr. Eva Kamasová
riaditeľka MŠ

rekonštrukcia chodníkov na školskom dvore

rekonštrukcia chodníkov na školskom dvore

rekonštrukcia chodníkov na školskom dvore


26.4.2017