Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 22.6.2018.
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

logo

Pracovné stretnutie primátora so zástupcami obchodno-kultúrnej reprezentácie Taiwanu v SR.

V stredu 26. apríla 2017 sa uskutočnilo pracovné stretnutie primátora mesta Bytča Miroslava Minárčika so zástupcami obchodno-kultúrnej reprezentácie Taiwanu v Slovenskej republike Ruey-Li Tsenom , Shih-Liang Linom a tajomníčkou politickej divízie Taipejskej reprezentačnej kancelárie Evou Mjartanovou.

Obsahom ich stretnutia bola vzájomná informovanosť o možnostiach podnikateľskej spolupráce s Taiwnom. Stretnutia sa zúčastnili i zástupcovia spoločnosti Kinex Bearings, a.s., Bytča , Technometal, s.r.o., Bytča a HANT BA, Bratislava.

Po skončení pracovného rokovania sa uskutočnila prehliadka Sobášneho paláca, kde vystúpili s folklórnym programom deti základnej umeleckej školy v Bytči. Hosťom sa vystúpenie natoľko páčilo, že prejavili záujem pozvať detí ZUŠ na deň Taiwanu v Bratislave.

,, Toto stretnutie malo pre mňa dva významy. Po prvé otvoriť dvere na spoluprácu jestvujúcich firiem z mesta Bytča, ale aj jeho okolia a po druhé vytvorili sme priestor pre Taiwanskú stranu, aby mohla osloviť svojich podnikateľov na prípadnú výstavbu nových závodov“ konštatoval v závere primátor mesta Miroslav Minárčik.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

taiwan0.jpgtaiwan1.jpgtaiwan2.jpgtaiwan3.jpgtaiwan4.jpgtaiwan5.jpgtaiwan6.jpgtaiwan7.jpg


28.4.2017