Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 28.6.2017.
Meniny má Beáta, zajtra Peter a Pavol, Petra.

logo

OSLAVY DŇA MATIEK

Deň matiek je pre širokú verejnosť každoročnou samozrejmosťou. Mama je slovo znejúce veľmi dôverne a blízko. Kde je mama, tam je domov, tam sú láska a život. Tento sviatok je výnimočný svojou podstatou. Byť matkou je poslaním ženy a je to vzácny dar , ktorý sme dostali od Boha. Nie všetky ženy sú požehnané materstvom, a v tento deň patrí úcta a poďakovanie aj všetkým adoptívnym a náhradným mamám.

Druhá májová nedeľa je venovaná v mnohých krajinách sviatku všetkých matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2017 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám, v našom meste, s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. Všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku vrelú lásku, za nehu, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť, každej mamičke. Vďaka im patrí za každé pohladenie, za každú pieseň, prečítanú rozprávku za pofúkanú boliestku a za mnoho obyčajných vecí, ktoré obšťastnili detskú dušu, a formovali ju do dospelosti. V závere všetkým ženám poprial pevné zdravie, pohodu, porozumenie a lásku na každom kroku.

Po slávnostnom príhovore nasledoval hudobno.zábavný program s bohatým repertoárom slovenských, moravských , českých ľudových piesní a muzikálových skladieb v podaní dychovej hudby Maguranka, ktorá bola zložená z prevažne mladých hudobníkov a speváčok. Účinkujúci od publika zožali veľký úspech. Po skončení programu primátor so svojim zástupcom Jurajom Babušíkom odovzdali všetkým ženám kvet, ako prejav úcty a vďaky za ich obetavosť pri plenní si materinského povolania.

Text a foto: Zdenka Svrčková

denn_matiek_20170.jpgdenn_matiek_20171.jpgdenn_matiek_20172.jpgdenn_matiek_20173.jpgdenn_matiek_20174.jpgdenn_matiek_20175.jpgdenn_matiek_20176.jpgdenn_matiek_20177.jpgdenn_matiek_20178.jpg


16.5.2017