Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 24.6.2018.
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

logo

OSLAVY DŇA MATIEK

Deň matiek je pre širokú verejnosť každoročnou samozrejmosťou. Mama je slovo znejúce veľmi dôverne a blízko. Kde je mama, tam je domov, tam sú láska a život. Tento sviatok je výnimočný svojou podstatou. Byť matkou je poslaním ženy a je to vzácny dar , ktorý sme dostali od Boha. Nie všetky ženy sú požehnané materstvom, a v tento deň patrí úcta a poďakovanie aj všetkým adoptívnym a náhradným mamám.

Druhá májová nedeľa je venovaná v mnohých krajinách sviatku všetkých matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2017 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám, v našom meste, s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. Všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku vrelú lásku, za nehu, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť, každej mamičke. Vďaka im patrí za každé pohladenie, za každú pieseň, prečítanú rozprávku za pofúkanú boliestku a za mnoho obyčajných vecí, ktoré obšťastnili detskú dušu, a formovali ju do dospelosti. V závere všetkým ženám poprial pevné zdravie, pohodu, porozumenie a lásku na každom kroku.

Po slávnostnom príhovore nasledoval hudobno.zábavný program s bohatým repertoárom slovenských, moravských , českých ľudových piesní a muzikálových skladieb v podaní dychovej hudby Maguranka, ktorá bola zložená z prevažne mladých hudobníkov a speváčok. Účinkujúci od publika zožali veľký úspech. Po skončení programu primátor so svojim zástupcom Jurajom Babušíkom odovzdali všetkým ženám kvet, ako prejav úcty a vďaky za ich obetavosť pri plenní si materinského povolania.

Text a foto: Zdenka Svrčková

denn_matiek_20170.jpgdenn_matiek_20171.jpgdenn_matiek_20172.jpgdenn_matiek_20173.jpgdenn_matiek_20174.jpgdenn_matiek_20175.jpgdenn_matiek_20176.jpgdenn_matiek_20177.jpgdenn_matiek_20178.jpg


16.5.2017