Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 27.5.2018.
Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

logo

Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča

S radosťou sme dňa 16.5.2017 privítali v našej školskej jedálni našich najmenších stravníkov- deti z Materskej školy na Hurbanovej ulici a spoločne mliečnou párty si pripomenuli Deň mlieka. Pani kuchárky pripravili na ochutnávku viacero druhov mliečnych nátierok, syrovo - ovocné špízy,  mliečne kokteily z čerstvého ovocia, syrovo-zeleninové misy, kyslomliečne výrobky a iné. Pracovníčky kuchyne s pomocou pani učiteliek škôlky tematicky vyzdobili jedáleň a pripravili súťaže. Chlapci a dievčatá si tak mohli vyskúšať dojenie kravičky, skladanie puzzle na magnetickej tabuli, ochutnávku a rozpoznávanie mliečnych výrobkov so zatvorenými očami. Cieľom tejto akcie bolo zvýšiť obľúbenosť mlieka a mliečnych výrobkov u malých detí a zároveň hravou formou vysvetliť jeho dôležitosť pre ich zdravý rast a vývoj.
Na konci akcie sme sa rozlúčili krátkou veršovankou: „Kto chce zdravý byť, musí veľa mliečka piť...“ a deti za svoju zvedavosť a aktivitu boli odmené mliečnou sladkosťou.
Kolektív školskej jedálne ďakuje sponzorom-dodávateľom potravín, ktorí nám umožnili realizovať túto veselú a príjemnú akciu.

Mgr. Leona Kováčová
riaditeľka školskej jedálne

Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, BytčaMedzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, BytčaMedzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča


22.5.2017