Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 12.12.2018.
Meniny má Otília, zajtra Lucia.

logo

Hviezdny deň

Filmový klub Bytča v spolupráci a za podpory mesta Bytča organizuje aj tento rok v auguste výnimočné podujatie Festival Hviezdne noci. Už v sobotu 10. júna Vás pozývame na rozohrievaciu akciu pod názvom Hviezdny deň, ktorá sa bude konať v priestoroch bytčianskej synagógy.

 

Môžete si užiť príjemnú atmosféru, zabaviť sa s priateľmi, pre deti bude pripravený celodenný program, vypočuť si dobrú hudbu, pozrieť si letné kino. Program bude pestrý pre všetky vekové kategórie.

 

Na podujatí vystúpia až 4 hudobné skupiny: považskobystrickí folkáči Juraj Vačko Band, žilinská rock’n’rollová formácia The Bluebeat, miláčikovia bytčianskeho publika hardrockeri Stolen Money a na záver jedna z aktuálne najúspešnejších slovenských kapiel, ktorá nedávno odohrala európske turné The Ills.

hviezdne-noci-2017-1.jpg

Od doobedia budú na podujatí tvorivé dielne pre deti aj dospelých (výroba kvetových čeleniek, náramkov, gelových príveskov a optických hračiek) a predstaví sa aj bytčianske Bábkové divadlo Morgonrock. Na mieste bude občerstvenie, čapovať sa bude pivo Excellent, ktoré je partnerom festivalu a dozviete sa aj novinky z finálnych príprav Festivalu Hviezdne noci. Budete môcť dokonca v tombole vyhrať permanentku na túto najväčšiu kultúrnu akciu v Bytči a ďalšie atraktívne ceny.

 

Súčasťou programu bude aj veľká verejná diskusia pod názvom Patrí rock do synagógy? Diskutovať sa bude o budúcnosti bytčianskej synagógy, o tom na aké účely by mala slúžiť a aké miesto by mala zaujať v živote miestnej komunity. Celé podujatie zakončí letné kino s filmovou klasikou Amarcord od talianského režiséra Federica Felliniho.

 

Vstupné na akciu je dobrovoľné.

 

hviezdne-noci-2017-2.jpg

 

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných architektonických lokáciach. Nezmeškajte už 3.ročník tohto unikátneho kultúrneho podujatia. Tešíme sa na Vás 17.- 20. augusta 2017.

PREDPREDAJ LÍSTKOV → http://hviezdnenoci.sk/vstupenky.php


31.5.2017