Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 22.5.2018.
Meniny má Júlia, Juliana, zajtra Želmíra.

logo

Oslavy 70 výročia dychovej hudby Hrabovanka

Sú udalosti, ktoré v sebe spájajú minulosť a prítomnosť , históriu a súčasnosť. K nim nepochybne patrí aj 70 výročie založenia dychovej hudby Hrabovanka , ktoré si zaslúži pozornosť.

 

70 je krásny vek, vek ktorému je potrebné vzdať úctu. Sobota 17. jún sa preto niesla v duchu osláv a zábav. Začiatok bol venovaný krásnej svätej omši v kostole v Hrabovom a dobrá atmosféra v sprievode spevu a tanca pokračovala na miestnom ihrisku v Hrabovom, kde už bolo všetko pripravené. V úvode programu vystúpila dychová hudba Hrabovanka. Po jej skončení nasledoval príhovor primátora mesta Bytča pána Miroslava Minárčika v ktorom vyjadril okrem iného aj poďakovanie za ich doterajšiu činnosť. ,,Dovoľte mi, aby som poďakoval i všetkým manželkám, manželom, maminám , všetkým blízkym ďakujem vám za vašu trpezlivosť , podporu a pochopenie, pretože len tak vzniká krásna hudba , radosť a láska okolo nás“ povedal v závere primátor mesta a poprial ešte veľa úspešných rokov. Následne odovzdal ocenenia súčasným muzikantom dychovej hudby.

Gratulanti k výročiu bývajú zvyčajne tí najbližší a takých sme mali možnosť vidieť z dychovkárskej rodiny. Pozvanie prijali dychová hudba Predmierčanka, Hoľazňanka a Kolárovičanka.

Tanečná skupina Rebelky z Bytče obohatila program svojim tanečným umením, radosťou a úsmevom, ktorý tak milujú. Návštevníci mali možnosť pospomínať si s bývalými muzikantami na rôzne príbehy a zážitky.

Po skončení prehliadky dychových hudieb pokračovala voľná zábava v podaní hudobnej skupiny AKORD a trvala do skorých ranných hodín.

Organizátori zo srdca ďakujú mestu Bytča za finančnú podporu, primátorovi mesta Bytča , všetkým zúčastneným a veria , že sa v budúcnosti ešte takto stretnú.  

Text: Krisína Valušiaková

Foto: Peter Michút

70_vyrocie_Hrabovanka0.jpg70_vyrocie_Hrabovanka1.jpg70_vyrocie_Hrabovanka10.jpg70_vyrocie_Hrabovanka11.jpg70_vyrocie_Hrabovanka12.jpg70_vyrocie_Hrabovanka2.jpg70_vyrocie_Hrabovanka3.jpg70_vyrocie_Hrabovanka4.jpg70_vyrocie_Hrabovanka5.jpg70_vyrocie_Hrabovanka6.jpg70_vyrocie_Hrabovanka7.jpg70_vyrocie_Hrabovanka8.jpg70_vyrocie_Hrabovanka9.jpg70_vyrocie_Hrabovanka0.jpg70_vyrocie_Hrabovanka1.jpg70_vyrocie_Hrabovanka2.jpg70_vyrocie_Hrabovanka3.jpg70_vyrocie_Hrabovanka4.jpg70_vyrocie_Hrabovanka5.jpg


22.6.2017