Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 19.6.2018.
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

logo

PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY

S Jánom sa viaže veľa magických zvykov súvisiacich s letným slnovratom. Tradovalo sa,že na Jána majú najväčšiu moc živly -zem, voda a oheň. Preto sa zvykli počas najkratšej noci roka páliť jánske ohne a vatry. Mládež, ženy a aj muži na svätého Jána tancovali a spievali okolo vatier , často ich aj preskakovali.

Podobne tomu bolo aj 24. júna , kde sme mohli po prvý krát vidieť pálenie jánskej vatry aj v Bytči na kaplnke so začiatkom o 19-tej hodine.

O skvelý hudobný program sa nám postarala dychová hudba Hrabovanka, pozvanie prijala aj hudobná skupina Pell-Mell 59 , ktorá nám predstavila veselé rockové pesničky zo života a do neskorších hodín sa návštevníci mohli vytancovať na diskotéke, ktorá pálenie jánskej vatry uzavrela.

Okrem zaujímavého hudobného programu sa návštevníci mohli pristaviť aj pri stánkoch s občerstvením a uhasiť smäd, alebo sa osviežiť vynikajúcou zmrzlinou.

Ďakujeme všetkým zúčastneným,ktorí prispeli do programu i tým, ktorí sa prišli zabaviť a prispeli k príjemnej nálade, ktorá vo večerných hodinách vládla.

 

Text: Krisína Valušiaková

Foto: Zdenka Svrčková

vatra0.jpgvatra1.jpgvatra2.jpgvatra3.jpgvatra4.jpgvatra5.jpgvatra6.jpgvatra7.jpgvatra8.jpgvatra9.jpg


27.6.2017