Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 21.7.2018.
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

logo

Bytča: Moyzesova ulica sa vrátila do pôvodného stavu

Moyzesova ulica v Bytči dostala novú podobu. Na komunikáciu, ktorá ja hlavným prístupom na námestie sa vrátil asfalt.

Pred šiestimi rokmi v rámci európskeho projektu Obnova historického centra – srdce mesta Bytča prebehla rekonštrukcia Námestia Slovenskej republiky. Na komunikáciu Moyzesovej ulice bola položená zámková dlažba, ktorá sa však neosvedčila. Nefungovalo odvodnenie a aj napriek viacerým opravám bola dlažba poškodená a ,,rozhýbaná“ Potrápila tak nielen občanov mesta, ale i samotné vedenie mesta.

Zahájenie úpravy vozovky na Ulici Moyzesova v Bytči bolo schválené poslancami na zasadnutí Mestského zastupiteľstva 25. apríla 2017 po predchádzajúcom návrhu projektanta zo žilinskej univerzity. No však nie všetci súhlasili. Dvaja poslanci hlasovali proti a to B.Chupek a O.Skotnický, traja poslanci sa zdržali hlasovania - J. Kozák, P. Hrabovský a B. Šušolík. Zvyšných 12 poslancov hlasovalo za a ulica tak dostala ,,zelenú“.

Primátor Bytče Miroslav Minárčik navrhol, aby dlažbu vymenili za asfalt. ,,Asi stometrová ulica bola daná do pôvodného stavu a zámkovu dlažbu sme nahradili asfaltovým povrchom s technickým riešením - posunutím chodníka mimo vozovky, čím sa vytvorili dva plnohodnotné jazdné pruhy. Pevne verím, že toto technické riešenie prispeje k odstráneniu dopravných problémov v tejto časti mesta. Parkovacie miesta zostali zachované, ale na pravej strane vozovky je už zakázané parkovať. Mestská polícia to neustále kontroluje a v prípade porušenia bude vodič prísne pokutovaný“ vyjadril v závere primátor.

 

Text a foto: Kristína Valušiaková

moyzesova2.jpgmoyzesova1.jpgmoyzesova0.jpg


11.8.2017