Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 24.6.2018.
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

logo

Záver leta s hasičmi v Hliníku nad Váhom

Poslednú augustovú sobotu hasiči z Hliníka nad Váhom pripravili veľkolepú hasičskú rozlúčku s letom 2017. Dňa 26.08.2017 sa počas popoludnia na futbalovom ihrisku v Hliníku nad Váhom konalo 10. a zároveň aj záverečné kolo Severoslovenskej hasičskej ligy, ktoré definitívne rozhodlo o víťazoch tohtoročnej sezóny.

Boj družstiev o najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení bol počas sezóny vyrovnaný. Aj tým bola hasičská súťaž zaujímavá a prilákala množstvo fanúšikov účastníkov SSHL. V priebehu súťaže sa diváci a fanúšikovia mohli zapojiť aj do sprievodných akcií, ktoré organizátori pripravili. Ktokoľvek sa mohol zapojiť a vyskúšať silovú disciplínu vhodnú pre mužov i ženy.

Hasičská súťaž zaradená do Severoslovenskej hasičskej ligy v požiarnom útoku „O pohár predsedu ŽSK Juraja Blanára" začala o 13.00 hod. Úvodné slová a priania o vydarených útokoch zazneli z úst zástupcov domácich hasičov v Hliníku ako aj primátora mesta Bytča Miroslava Minarčíka, ktorí zahájili a otvorili toto hasičské zápolenie. Na súťaži sa zúčastnilo 45 družstiev, z čoho 15 družstiev bojovalo v ženskej kategórii. Už po odbehnutí prvého tímu, a to domácich mužov z Hliníka, bola laťka vysoko nastavená. Muži z Hliníka s časom 13,368 s ligové kolo vyhrali putovný pohár, ktorou je takmer 150 cm trofej a získali aj ocenenie za najrýchlejší útok. Na 2. mieste sa umiestnil DHZ Staškov a 3. priečka patrila hasičom z Bytčice. V ženskej kategórii boli najúspešnejšie ženy z Ihrišťa s časom 15,922, ktoré zároveň získali cenu za najrýchlejší prúd. Na druhej priečke sa umiestnilo domáce družstvo žien z Hliníka a 3. miesto obsadili ženy z Jablonového.

Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní ocenení víťazom 10. kola SSHL boli body za umiestnenie pripočítané do celkového hodnotenia SSHL. Krátko na to zástupcovia ligy spolu s vedením DHZ Hliník nad Váhom pristúpili k slávnostnému vyhodnoteniu a vyhlásili výsledky 11. ročníka SSHL. Všetci účastníci získali odmenu v podobe pamätného pohára, ktoré v zastúpení žilinského župana odovzdal p. primátor Minárčik. Ocenenie získal aj tím, ktorému športové šťastie prialo najmenej. Cenu SMOLIAR v ročníku 2017 získali v ženskej kategórii DHZ Dolný Hričov a v kategórii mužov DHZ Vranie B. V oboch kategóriách SSHL dominovali nováčikovia. V ženskej kategórii sa počas celej sezóny darilo DHZ Ihrište, ktoré sa v závere umiestnili s vysokým náskokom na 1. mieste. Druhú priečku obsadili ženy z DHZ Bytčica a 3. miesto získali DHZ Hliník na Váhom. V mužskej kategórii boli v celkovom hodnotení družstvá bodovo vyrovnanejšie oproti ženskej kategórii. Na tomto záverečnom kole tak medzi mužskými družstvami bolo cítiť viac napätia ako v ženskej kategórii. 1. miesto obsadili muži z DHZ Ďurďové, za nimi to boli domáci hasiči z Hliníka a na 3. mieste sa umiestnili DHZ Rudinka.

Záverečné vyhodnotenie bolo spestrené ohňostrojom, ktorý v tomto prípade nebol symbolom rozlúčky, ba práve naopak. Noc v Hliníku sa ešte len začínala, nakoľko hasiči mali ešte pred sebou ďalšiu súťaž, ktorá bola zaradená do nočnej hasičskej ligy Žilinského kraja ako 10. a záverečné kolo. Napriek nižšej účasti oproti minulým rokom bola súťaž pripravená na vysokej úrovni. Muži aj ženy pretekali na dvoch základniach. Každá kategória mala svoju trať, čo celú súťaž urýchlilo. Zúčastnilo sa spolu 50 družstiev, z čoho 17 bolo ženských. Toto kolo bolo zároveň zaradené do Hasičského župného pohára. V ženskej kategórii sa z víťazstva tešili ženy z DHZ Turzovka. 2. miesto obsadili hasičky z Bytčice a 3. priečku si vybojovali ženy z Moštišťa. Mužskú kategóriu prekvapil útok mužov z Hrabového, ktorý získali okrem ocenenia za 1. miesto aj najvzácnejšiu trofej nočnej súťaže „putovný opasok“ Za nimi sa umiestnili hasiči zo susedných Čiech, z SDH Starý Jičín a 3. miesto si vybojovali muži z DHZ Dolný Vadičov.

Súčasne s nočnou súťažou na futbalovom ihrisku prebiehala diskotéka pod holým nebom DJ´s NIGHT, na ktorej sa mohli všetci fanúšikovia i priaznivci hasičského zboru zabaviť a vytancovať.

 

Text: Ivana Gajdošiková

Foto: Ivana Gajdošiková

hlinik_hasici_august_0170.jpghlinik_hasici_august_0171.jpghlinik_hasici_august_0172.jpghlinik_hasici_august_0173.jpghlinik_hasici_august_0174.jpg


30.8.2017