Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

Mesto Bytča - rozšírenie kamerového systému

Mesto Bytča v roku 2017  získalo finančné prostriedky vo výške 7 800 € od Rady vlády SR pre kriminalitu v rámci programu „Prevencia kriminality“ na ďalšie rozšírenie kamerového systému v meste.
Za finančné prostriedky mesto inštalovalo päť kusov kamier počiatkom jesene. Jednotlivé stanovištia kamier boli vybraté s prihliadnutím na potrebu zabezpečenia zvýšenia bezpečnosti občanov ako aj skvalitnením ochrany svojho majetku.
Kamery  boli umiestnené na ulici Mieru – priestor parkoviska, večierky a knižnice, na ulici Kragujevským martýrov, kde monitoruje priestor komunitnej záhrady za Jesienkou, za budovou kultúrneho domu – monitoring parkoviska a 2 ks kamier monitorujú  priestor hokejbalového ihriska. Všetky kamery sú napojené na dispečing mestskej polície, ktorý obsluhujú pracovníčky chránenej dielne. Monitorovaný priestor je označený v zmysle zákona o ochrane osobných údajov tak ako to tento prikazuje.
Mesto Bytča má vytypované ďalšie priestory, na ktorých by bolo potrebné mať zvýšenú ochranu a v budúcom období sa bude i naďalej uchádzať o pridelenie finančných prostriedkov z tohto programu.

 

rozšírenie kamerového systémurozšírenie kamerového systémurozšírenie kamerového systémurozšírenie kamerového systémurozšírenie kamerového systému


4.12.2017