Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

Primátor mesta ocenil 15 osobností

Sviatočná atmosféra v Bytči odštartovala Vianočným koncertom súrodencov Babjakovcov a operného speváka Gustáva Beláčka, ktorý bol zároveň spojený s udeľovaním pamätných medailií osobnostiam mesta v priestoroch najvýznamnejšej renesančnej pamiatky v strednej Európe, v sobášnom paláci v Bytči.

V piatok, 8. decembra pri príležitosti 450.výročia od narodenia palatína Juraja Thurzu sa v podvečerných hodinách zaplnila sála sobášneho paláca v Bytči hosťami a ocenenými osobnosťami mesta Bytča.

Krátkym príhovorom sa prítomným hosťom prihovoril primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik a riaditeľka štátneho archívu v Bytči pani doktorka Janka Kurucárová porozprávala o živote palatína Juraja Thurzu a o vzniku sobášneho paláca.

Nasledovalo udeľovanie pamätných medailií osobnostiam pôsobiacim na území mesta Bytča, ktoré prevzalo z rúk primátora dokopy 15 osobností v troch kategóriach: dlhodobí zamestnávatelia pôsobiaci na území mesta, kluby pôsobiace na území mesta a iné osobnosti. Ceny z rúk primátora prevzalo týchto 15 osobností: Ing. Norbert Kováčik, Premat, s.r.o. Bytča, Ing. Ján Holáš, Premat, s.r.o. Bytča, Ing. Jozef Gašperec, Leader Gasket of Slovakia, s.r.o., Bytča, Milan Salay, Fagus, s.r.o. Bytča, Hliník nad Váhom, Jozef Hujo, RP Hujo, Mikšová, Ing. Ján Lukačko, Mária Papánková, Božena Reháková, Mgr. Anna Jancová, Emília Šukalová, MUDr. Jozef Beláček, MUDr. Norbert Moravanský, PhD., V.D.P. Mgr. Ján Vallo, MVDr. Stanislav Mendel, MVDr. Ladislav Skotnický.

Druhá časť programu pokračovala vianočným koncertom bratov Martina a Jána Babjakovcov, ich sestry Terézie Kružliakovej spolu s operným spevákom Gustavom Beláčkom, ktorých sprevádzal na klavíri profesor Daniel Buranovský. V úvode tohto nádherného koncertu všetkých prítomných pozdravil predseda predstavenstva spoločnosti SEP, a.s. p. Kornel Snadík.

Zazneli rôzne operné árie, duety a na záver koncertu nechýbali ani vianočné piesne a koledy vrátane piesne Tichá noc, svätá noc. Zo súrodencov vyžarovala pokora, pozitívna energia a láska. Nadšení hostia ich vystúpenie odmenili vďačným potleskom.

Text: Kristína Valušiaková

Foto: Ján Rabara

babjak_web0.jpgbabjak_web1.jpgbabjak_web10.jpgbabjak_web11.jpgbabjak_web12.jpgbabjak_web13.jpgbabjak_web14.jpgbabjak_web15.jpgbabjak_web16.jpgbabjak_web17.jpgbabjak_web18.jpgbabjak_web19.jpgbabjak_web2.jpgbabjak_web20.jpgbabjak_web21.jpgbabjak_web22.jpgbabjak_web23.jpgbabjak_web24.jpgbabjak_web25.jpgbabjak_web26.jpgbabjak_web27.jpgbabjak_web28.jpgbabjak_web29.jpgbabjak_web3.jpgbabjak_web30.jpgbabjak_web31.jpgbabjak_web32.jpgbabjak_web33.jpgbabjak_web34.jpgbabjak_web5.jpgbabjak_web4.jpgbabjak_web6.jpgbabjak_web7.jpgbabjak_web8.jpgbabjak_web9.jpg


14.12.2017