Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

Beseda so spisovateľkou Toňou Revajovou

V piatok 15. decembra 2017 sa žiaci piatych ročníkov zúčastnili besedy so slovenskou spisovateľkou Toňou Revajovou.

V Mestskej knižnici v Bytči sme mali možnosť stretnúť sa so známou spisovateľkou, autorkou kníh Denis a jeho sestry, Denník Majky z Majáka, Vraveli proroci, že bude tma v noci, série kníh o Johanke a mnohých iných, s pani Toňou Revajovou. Besedu moderovala pani Janka Zurovacová z Krajskej knižnice v Žiline. Prvá polovica stretnutia patrila chronologickej prezentácii diel a bola doplnená komentárom spisovateľky. Dozvedeli sme sa, ako a kde sa zrodili jednotlivé postavy a ktoré udalosti v živote ju inšpirovani pri písaní príbehov.

V druhej časti dostali žiaci príležitosť prejaviť sa. Kládli veľa zvedavých otázok, vopred naplánovaných aj spontánne vyplývajúcich z rozhovoru. Pani Revajovej sme na pamiatku venovali krásnu kresbu Bytčianskeho zámku od Moniky Lukáčovej z V. C. Záver patril autogramiáde.

Touto cestou ďakujeme p. Ľubici Raždíkovej z Mestskej knižnice v Bytči aj p. Janke Zurovcovej a p. Lade Rybárikovej z Krajskej knižnice v Žiline. Vďaka patrí aj Jurajovi Puchoňovi z VIII.C za promptné zabezpečenie ozvučenia.

Beseda v žiakoch povzbudila záujem o čítanie a veríme, že sa ku knihám pani Tone Revajovej vrátia.

Mgr. Dana Tisová

Beseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou RevajovouBeseda so spisovateľkou Toňou Revajovou


20.12.2017