Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

Nadácia Kia Motors podporila ZŠ Ul. mieru

Vďaka inovatívnemu projektu “Podpora technického a jazykového vzdelávania” Nadácie Kia Motors Slovakia sme si boli dňa 7.12.2017 ako jedna z 29 škôl žilinského regiónu prevziať v priestoroch Vzdelávacieho strediskaa v Gbeľanoch nové interaktívne a praktické pomôcky na rozvoj technických a jazykových zručností našich žiakov.

Odovzdávanie sa uskutočnilo na slávnostnom stretnutí, ktoré sa celé nieslo vo veselom mikulášskom duchu. Na deti čakal rozprávkový program, stretnutie s Mikulášom a možnosť vyskúšať si spomínané pomôcky.

Naši žiaci budú môcť využívať nové Lego zostavy, ktoré im umožnia pochopiť základy fyziky pri jednoduchých a hnaných strojoch, ale aj naprogramovať si vlastných robotov. Súčasťou balíka pre základné školy sú aj elektrické obrábacie stroje ako variácie sústruhov, pílok, brúsok a vŕtačky alebo aj „Energy box“ na využívanie alternatívnych zdrojov energie, kde si žiaci zapoja funkčné solárne panely alebo veternú turbínu na výrobu elektrickej energie. Súčasťou zručností mladých ľudí na Slovensku by mali byť aj tie jazykové, preto v rámci tohto projektu venovala Nadácia Kia Motors Slovakia aj nové laptopy, tablety a interaktívne tabule s projektormi pre využitie moderných aplikácií počas vyučovania. Pedagógovia do svojich učebných procesov môžu zahrnúť edukačné aplikácie, ktoré boli vyvinuté na podporu vzdelávania cudzích jazykov ako aj iných predmetov na základných školách.

Všetci žiaci a pedagógovia školy by sa touto cestou chceli poďakovať Nadácii Kia Motors Slovakia za vybavenie modernej tabletovej učebne. O jej slávnostnom otvorení Vás budeme včas informovať.

článok: Mgr. Katarína Hromcová

fotografie: Mgr. Ján Ciesarík

Hromcova0.jpgHromcova1.jpgHromcova2.jpgHromcova3.jpgHromcova4.jpgHromcova5.jpgHromcova6.jpg


20.12.2017