Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 28.2.2020.
Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

logo

Kuchári v akcii

Vo štvrtok 10.mája 2018 mali možnosť stravníci našej Školskej jedálne na Ulici mieru  v Bytči  zažiť niečo naozaj nevšedné – počet a zloženie personálu  sa líšil od toho, na ktorý sme zvyknutí počas bežných dní. Riaditeľka školskej jedálne – Miriam  Gašpieríková – pozvala odborníkov na slovo vzatých,  zástupcov firmy Hügli, ktorej hlavným krédom je „Kuchyňa znamená pre nás vášeň, pôžitok a radosť zo stále nových inovácii.“

Pán riaditeľ Štefan Šimuník, obchodný zástupca Martin Pecko a šéfkuchár Jan Kubelka priložili ruku k dielu a spolu s našimi kuchárkami pripravili vyše 500 porcií pre hladných stravníkov.

Zahanbiť sa nedali ani naši deviataci Monika Kadáčková, Kristián Španihel, Ján Truchlý, Adrián Jakúbek a Tibor Sedlák. Zobrali svoju úlohu zodpovedne a už od  šiestej hodiny rannej s nasadením pomáhali pri príprave milánskej polievky, študentského rezňa a chutného dezertu tiramisu. Podali naozaj plnohodnotný pracovný výkon, i keď ku koncu „šichty“ už na nich bolo badať známky únavy. Za svoj prístup dostali pochvalu od všetkých svojich skúsenejších kolegýň a kolegov, aj od samotného pána šéfkuchára. Na otázku, či je lepšie v škole alebo v kuchyni všetci svorne odpovedali jednohlasne - v kuchyni, aj keď sedieť v škole je oveľa jednoduchšie ako obracať sa celý deň pri hrncoch.

Toto nezvyčajné spojenie síl ostrieľaných odborníkov a nádejných uchádzačov o toto povolanie vyústilo v úspešnú spoluprácu. Malí i veľkí stravníci odchádzali zo školskej jedálne naozaj spokojní.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na akcii podieľali – riaditeľke školskej jedálne, žiakom –pomocníkom,  hosťujúcim kuchárom, ale najväčšie poďakovanie patrí našim pani kuchárkam, ktoré pre nás chystajú dobroty každý deň. A viete čo poteší každého kuchára najviac? Predsa spokojní stravníci a prázdne taniere :)

Kuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akciiKuchári v akcii


16.5.2018