Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 28.2.2020.
Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

logo

Mesto Bytča má za sebou ďalší úspešný už 20. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku.

Tradičný Bytčianský jarmok sa uskutočnil v piatok 14. septembra na Námestí SR v Bytči. S predajom sa začalo hneď od skorých ranných hodín. Ľudia si tu mohli zakúpiť rozličný tovar, od remeselných výrobkov, cez textil, obuv, hračky, až po rôzne maškrty či slovenský burčiak. Chýbať nemohli ani sprievodné atrakcie ako kolotoče a kultúrny program, ktorý začal o 15:00 hod vystúpením DH Hoľazňanka.

Spevácke a tanečné vystúpenie odprezentovali aj deti z tanečnej skupiny Ragaza, ZUŠ Bytča, Art Dance Academy a SZUŠ Yamaha. Na svoje si prišli i menší návštevníci na sokoliarskom vystúpení dravcov, s ktorými mali možnosť sa aj odfotiť. Nadšenci folklóru zažili eufóriu pri tanečnom vystúpení FS Rozsutec, ktorý si pripravil krásne vystúpenie pod názvom ,,Prierez Slovenskom“.

V podvečer sa prítomným prihovoril primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorý na pódiu privítal všetkých návštevníkov. Ako povedal: ,, Jarmok je príležitosťou nakúpiť si chýbajúce potreby pre domácnosť, príjemne sa zabaviť, občerstviť, stretneme svoju rodinu, priateľov a známych. Verím, že nám bude počasie priať a tohtoročná jarmočná atmosféra prispeje k našej dobrej nálade a vzájomnej súdržnosti.“

Po príhovore pokračoval program vystúpením folkrockovej kapely Družina a 20:30 hod už pred plným námestím vystúpila hlavná hviezda tohtoročného jarmoku - úspešná speváčka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová s kapelou. V hodinovej show zaspievala svoje najznámejšie hity a do varu dostala nejdného návštevníka. Program pokračoval ďalej vystúpením slovenského repera Majselfa a po ňom zábava pokračovala do neskorých nočných hodín o ktorú sa postaral talentovaný DJ Laci.

Bol tu pripravený rozmanitý program, na ktorom si každý vedel nájsť to, čo ma rád a čo mu robí radosť.

A preto by sme chceli vyjadriť vďaku všetkým návštevníkom, ktorí sa zúčastnili a podporili tradičný Bytčianský jarmok v Bytči, ale aj tým, ktorí sa podielali na prípravách tohto úspešného podujatia.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

 

Bytiansky_jarmok_foto0.jpgBytiansky_jarmok_foto1.jpgBytiansky_jarmok_foto10.jpgBytiansky_jarmok_foto11.jpgBytiansky_jarmok_foto12.jpgBytiansky_jarmok_foto13.jpgBytiansky_jarmok_foto14.jpgBytiansky_jarmok_foto15.jpgBytiansky_jarmok_foto16.jpgBytiansky_jarmok_foto17.jpgBytiansky_jarmok_foto18.jpgBytiansky_jarmok_foto19.jpgBytiansky_jarmok_foto2.jpgBytiansky_jarmok_foto20.jpgBytiansky_jarmok_foto21.jpgBytiansky_jarmok_foto22.jpgBytiansky_jarmok_foto23.jpgBytiansky_jarmok_foto24.jpgBytiansky_jarmok_foto25.jpgBytiansky_jarmok_foto26.jpgBytiansky_jarmok_foto27.jpgBytiansky_jarmok_foto3.jpgBytiansky_jarmok_foto4.jpgBytiansky_jarmok_foto5.jpgBytiansky_jarmok_foto6.jpgBytiansky_jarmok_foto7.jpgBytiansky_jarmok_foto8.jpgBytiansky_jarmok_foto9.jpg


19.9.2018